Království tianDe

Čo funguje proti vypadávaniu vlasov? Vyskúšajte silu ženšenu, zázvoru a panthenolu

26.08.23 1781x prečítané

Pokiaľ za vami zostáva cestička z chumáčikov vlasov, je potrebné rýchlo zakročiť. Vyberte si z 3 pomocníkov, ktorí na rednutie vlasov fungujú už stovky rokov.

ZdieľaťČo na vypadávanie vlasov? Vyskúšajte silu ženšenu, zázvoru a panthenolu

Ubúdajúca hriva trápi ľudí v každom veku. V puberte sa na nej môžu podpisovať hormóny, v dospelosti stres, tehotenstvo alebo ďalšie hormonálne vlny. S pribúdajúcim vekom úraduje príroda a vlasy nám nielen rednú, ale aj šediví. Vypadávanie vlasov je prirodzený proces, kým sa nám neváľa doma vo veľkých chuchvalcoch. Potom nezostáva, než sa ich úbytku razantne postaviť. Najskôr zastaviť ich vypadávanie a potom podporiť rast nových vlasov. S oboma úlohami vám pomôže ženšen, zázvor a panthenol.

11 najčastejších príčin, prečo nám vlasy vypadávajú?

Zdravému človeku denne vypadne okolo 100 vlasov. Po umytí ich môže byť až 300. Pokiaľ ale každý deň nachádzate výrazné chumáče vlasov všade po byte, mali by ste spozornieť. Za týmto problémom sa môže skrývať niekoľko dôvodov:

 • stres a psychicky náročné obdobie
 • hormonálne zmeny
 • genetika
 • nedávne operácie pod narkózou
 • nešetrné zásahy do vlasov (farbenie, ondulácia a pod.)
 • cukrovka
 • hypofunkcia štítnej žľazy
 • chemoterapia
 • zmena ročného obdobia
 • alopécia
 • seborea

Ženšen, zázvor a panthenol navracia vlasom hustotu a zdravie. Prečo práve tieto látky?

Koreň ženšenu a zázvoru spolu s kyselinou pantoténovou obsahujú veľké množstvo vitamínov i aminokyselín, ktoré prekrvujú pokožku a do hĺbky ju vyživujú . Dokážu preto stimulovať činnosť vlasových cibuliek, dodať vlasom potrebnú hydratáciu a poskytnúť dostatok živín na rast nových zdravých vlasov.


Ženšen vyživuje vlasy až ku korienkom a podporuje ich rast

Ženšen pravý pochádza z Číny a Kórey (hlavne oblasť Punggi). Používajú sa korene rastlín, ktorým je minimálne 6 rokov . Práve vtedy začínajú mať maximálny obsah účinných látok. V čínskej medicíne sa využívajú na liečenie rôznych problémov už dlhšie ako 5 000 rokov. Najmä na upokojovanie nervov a mysle, na uvoľnenie kŕčov, čistenie zraku, zlepšovanie pamäte a na podporu rastu vlasov.


Liečebné účinky ženšenu sa skúmajú už od roku 1854. Do roku 2009 bolo publikovaných cez 411 odborných štúdií, ktoré preukázali jeho priaznivé účinky na organizmus. Najmä na obehový systém, centrálnu nerovovú sústavu aj sústavu žliaz s vnútorným sekrétom.


Výťažky koreňa sa často používajú v šampónoch a kondicionéroch na vypadávanie vlasov . Vyživujú totiž vlasové korienky a tým podporujú rast nových vlasov. Obsiahnuté ginsenoidy zároveň harmonizujú psychické zdravie. Prirodzenou cestou tak telu pomáhajú zvládať stres, ktorý tiež patrí medzi časté príčiny nadmerného úbytku vlasov.

Súčasťou ženšenu je aj polysacharid ginsan, ktorý výrazne posilňuje imunitný systém. Ženšen telo zásobuje aj ďalšími výživnými látkami :

 • aminokyseliny
 • vitamíny
 • peptidy
 • saponíny
 • prírodné enzýmy
 • esenciálne oleje

Zázvor prekrvuje vlasové cibuľky a prebúdza ich späť k životu

Voňavý koreň vám uľaví nielen pri prechladnutí, ale aj pri problémoch s padaním vlasov. Obsahuje totiž gingerol , čo je štipľavá látka, ktorá prekrvuje pokožku . Tým, ako krv prúdi do pokožky hlavy, stimuluje vlasové cibuľky. Vlasy vďaka tomu rastú rýchlejšie, než je bežné.

Zázvor podnecuje rýchlejší rast a obnovu vlasov. Dokáže zmierniť ich rednutie aj vypadávanie. Zanecháva ich hebké a lesklé.

V zázvore nájdete aj vysoký podiel mastných kyselín , ktoré sú pre rast a výživu zdravých vlasov nevyhnutné. Koreň má tiež výrazné antiseptické účinky, takže skvele pôsobí na lupiny .

Kyselina pantoténová dodáva vlasom vitamíny. Udržuje v nich potrebnú hydratáciu

Táto látka je tiež známa ako vitamín B5 , ktorý nájdete napríklad vo vnútornostiach, celozrnnom pečive alebo strukovinách. Aktívna forma tejto kyseliny je súčasťou koenzýmu A. Ten prispieva k lepšej kvalite kože, vlasov i nechtov . Nedostatok panthenolu sa prejavuje napríklad zhoršenou kvalitou vlasov, stratou ich lesku alebo väčšou lámavosťou.

Vypadávanie vlasov

Často sa preto pridáva do šampónov a kondicionérov, aby pomohol spevniť ich štruktúru. Preniká dovnútra vlasov aj vlasových korienkov. Tým ich zásobuje potrebným vitamínom B, čím prispieva k:

 • väčšej pevnosti vlasov
 • rýchlejšiemu rastu vlasov
 • väčšej elasticite a pružnosti
 • potrebné hydratáciu

Pre koho sú prípravky so ženšenom, zázvorom a panthenolom vhodné?

ženy

teenagerov

muža

ľudí v pokročilom veku

Aj vaše vlasy môžu byť hustejšie a lesklejšie. Zvýšte príjem zinku, selénu a vitamínov skupiny B

Zdravie a rast vlasov môžete podporiť aj zvnútra. Základom všetkého je úprava jedálnička . Pravidelne zásobujte telo potrebným množstvom dôležitých živín. Skúste jesť viac zeleniny, celozrnných výrobkov, orechov, semienok a strukovín. Kvalitu vlasov podporí aj dostatok železa, zinku, vápnika, selénu a vitamínov skupiny B. Tie sú zodpovedné za pevnosť, lesk a rýchlejší rast vlasov. Príjem dostatočného množstva vám zaistí aj doplnky stravy .

Ako sa o slabé a padajúce vlasy starať? Šetrne ich umývajte a následne vyživujte

Na umývanie vlasov používajte šampóny, ktoré sú priamo určené na ich vypadávanie. Nebojte sa ich po čase prestriedať. Pokožku hlavy pravidelne masírujte vlasovými balzamami a tonikmi. Spoľahlivo kožu dočistia, hydratujú a upokoja. Čas od času vlasom doprajte špeciálne masky. Podporíte tým ich výživu.

 • vlasy češte pomaly a opatrne
 • skúste ich nosiť skôr rozpustené (obmedzujte copy a vrkoče)
 • po umývaní vlasy nefénujte, nežehlite a nekulmujte
 • vyhnite sa tiež odfarbovaniu

Je to vlastne celkom jednoduché. Doprajte svojim vlasom trochu starostlivosti a kúpte im pomocníkov, ktorí nakopnú oslabené vlasové cibuľky späť na výkon. Základom úspechu je dlhodobá starostlivosť . Výsledky preto neuvidíte za dva týždne. Počítajte skôr s tromi mesiacmi. Potom sa vám ale správna starostlivosť a výživa bohato vráti. V dorastajúcich vlasoch, ktoré spolu s vami zase zažiaria.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434756x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423955x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .