Království tianDe

Čo na odhalené zubné krčky

26.08.23 4635x prečítané

Tento problém treba riešiť, nie je dobré ho podceňovať.

ZdieľaťČo na odhalené zubné krčky

Odhalené zubné krčky sú plazivým problémom, ktorý sa neoplatí podceňovať . Ústup ďasien prichádza spravidla v dospelom veku a ťažkosti s odhalenou spodnou časťou zuba postihujú populáciu najmä vo veku 40 a viac rokov . Dôvodov, ktoré odhaľovanie zubných krčkov spôsobujú je viac. Prečítajte si aj o tom, ako problému predchádzať, ako ho nepodceňovať a aká dôležitá je správna technika čistenia zubov, vhodná kefka a pasta.

Ďasná trpia kvôli zlej technike čistenia alebo zápalu

Zubný krčok je časť zuba, kde sklovina prechádza v takzvaný cement – ten kryje koreň zuba. Ustupujúce ďasná a odhaľovanie krčkov je charakteristické tým, že ho sprvu nesprevádzajú znateľnejšie komplikácie. Často o probléme človek ani sám nevie ak zisteniu dochádza až u zubného lekára. Pre problémy so zubnými krčkami je charakteristické:

 • zvýšená bolestivosť pri konzumácii teplých a studených nápojov alebo jedál
 • citlivosť na kyslé a sladké nápoje alebo jedlá

Príčiny odhaľovania zubných krčkov možno potom nájsť v zlej technike čistenia zubov, používaní kefky s tvrdými štetinkami , nedostatočnej ústnej hygiene alebo vrodených dispozíciách . Odhalené zubné krčky sú v mnohých prípadoch symptómami aj chronického zápalu parodontu. Takzvaná paradontóza/paradontitída súvisí s podcenením zubného povlaku. Ten je ideálnym útočiskom pre mikroorganizmy, ktoré stoja za zubnými kazmi alebo zápalmi. Konečným prejavom paradentózy sú zuby náchylné na vypadávanie . Problém s ďasnami preto nepodceňujte a riešte ho najskôr so svojim zubárom.

Čo na odhalené zubné krčky? Pomôže vhodná kefka a špeciálne pasty

Platí zlaté pravidlo: problémom je najlepšie predchádzať. O to viac to platí v starostlivosti o zuby. Starostlivá prevencia je preto najdôležitejšia. Napriek tomu, ak sa u vás problémy s odhaľovaním zubných krčkov objavili, netreba sa báť čierneho scenára. V prvom rade dbajte na rady vášho zubára. Sú dve hlavné cesty, ako problém s ustupujúcimi ďasnami riešiť:

 • prirodzene
  • nácvik správnej techniky čistenia zuba
  • používanie kefky s mäkkými štetinkami
  • správne masírovanie ďasien (podľa rád lekára alebo hygienika)
  • používanie špeciálnych pást na citlivé zuby
  • zmena jedálnička - vyhýbanie sa sladkým a tučným jedlám
 • chirurgické
  • špeciálne výplne na odhalený zubný krčok
  • plastika ďasná , respektíve prevedenie štepu

Zdravie ďasien podporíte skutočne účinnou zubnou pastou

V starostlivosti o zdravie zubov a ďasien, ale aj pri riešení problému, akým odhalené zubné krčky alebo zápaly sú, hrá nepostrádateľnú úlohu kvalitná zubná pasta. V ponuke tianDe nájdete 2 špeciálne zubné pasty, ktoré sa vďaka unikátnej receptúre postarajú komplexne o zdravie vašich zubov a ďasien.

Zubná pasta ProDental , ktorá je "vlajkovou loďou" tianDe, potláča zápaly paradontu, urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív a bráni vzniku zubného kameňa. Znižuje až 10x krvácavosť ďasien a významne znižuje zubný povlak. Obsahuje peptidy, výťažky z harmančeka, sladkého drievka, ženšenu, oleja z hroznových jadier a mäty lúčnej.

Zubný gél Natural Bamboo Salt pomáha účinne zmierniť zápaly ďasien. Gél sa vyznačuje antibakteriálnymi vlastnosťami. Zabraňuje ochoreniam paradontu. A je vhodný pri prevencii alebo liečbe paradentózy. Okrem iného zubný gél obsahuje výťažok z bambusu.

Preskúmajte kompletnú ponuku ústnej hygieny. TianDe myslí aj na najmenších

Čo na odhalené zubné krčky? Kompromis nerobte ani v kefke

V ponuke tianDe nájdete zubnú kefku ProDental , ktorá je určená aj pre najmenších. Jeho unikátne štetinky a polohovateľná hlava preniknú aj do ťažko dostupných miest medzi zubami. Na prevenciu a liečbu paradentózy v ňom nájdete spoľahlivého spojenca.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .