26. 8. 2023 1293x prečítané
Čo používať na akné
26.08.23 1347x prečítané
Trápi vás akné a neviete, ako na neho?
Čo používať na akné
Pri akné hrá najdôležitejšiu úlohu každodenná šetrná starostlivosť , ktorá problematickú pokožku upokojí. Akné vzniká v mazových žľazách, ktoré produkujú nadmerné množstvo mazu a pleť neprirodzene mastia. Kanáliky sa upchajú, premnožia sa v nich baktérie a zápal je na svete. Sprevádza ho bolestivý opuch a začervenanie. Ako zápal silnie, vaše sebavedomie väčšinou oslabuje. Poďme s tým niečo urobiť.
Najčastejšie spúšťače akné
- dedičnosť
- hormonálne výkyvy
- podráždenie kože
- škrabanie
- baktérie v póroch
- nahromadenie odumretých buniek kože
- zlá životospráva
- občas aj stres
Zapálená pleť potrebuje jemnú kozmetiku
Na akné máme špeciálny produktový rad Master Herb , ktorý kombinuje antibakteriálne a hojivé zložky . Každý deň pokožku šetrne vyčistí a upokojí. Obsahuje napríklad tieto zložky:
Šalvia lekárska
Bylina má silné protizápalové, sťahujúce a dezinfekčné vlastnosti. Preto upokojuje a dôkladne čistí problematickú pleť. Sceľuje aj kožné ranky.
Vilín virgínsky
Extrakt z hamamelu má silné antibakteriálne účinky. Sťahuje rozšírené póry, lieči ranky a tonizuje pleť. Účinne bojuje proti akné a zmäkčuje pokožku.
Pantehnol
Má silné protizápalové účinky. Podráždenú pleť okamžite upokojí a hojí. Zlepšuje jej prekrvenie, dodáva jej potrebnú vlahu a regeneruje ju.
“Najsilnejší rad na akné. Zachránila mi pleť a keď teraz niečo vyskočí, veľmi rýchlo si s ňou poradí.”
zákazníčka Sylva
"Vie robiť zázraky, ak sa používa pravidelne."
zákazníčka Kamila
Zbavte sa akné pravidelnou a šetrnou starostlivosťou
O zápalovú pokožku sa musíte starať každý deň. Potrebujete ju udržiavať čistú, aby sa v upchatých mazových kanálikoch nemnožili baktérie. Odstrániť prebytočný maz a jemne ju hydratovať. Prejdime si starostlivosť krok za krokom.
1. Čistiť, čistiť čistiť
Pred každým čistením pleti si nezabudnite umyť ruky, nech tvár nezanášate ďalšími baktériami. Pleť čistite najmenej 2x denne jemným umývacím gélom . Ráno ju zbavíte prebytočného kožného mazu, ktorý sa na ňu cez noc usadil. Večer zase odstránite všetky nečistoty, ktoré sa na ňu nachytali cez deň. 2x týždenne čistenie podporte čistiacou maskou na tvár.
Pleť čistite šetrne. Netlačte na ňu, nech sa zbytočne nepodráždi. Vyhnite sa čistiacim hubkám s drsným povrchom a príliš pleť nedriete. 1-3x týždenne použite konjac hubku , ktorá jemne a dôkladne čistí póry.
Pravidelne dezinfikujte displej telefónu, myš a klávesnicu počítača . Číha na nich množstvo baktérií, ktoré rukami prenášate na tvár. Tu potom zhoršujú prebiehajúce zápaly.
2. Po vyčistení tonizujte
Pleť potrebuje po vyčistení upokojiť. Najlepšie vám poslúži ľahšie tonikum bez alkoholu . Pokožku dočisťuje, sťahuje póry, príjemne osviežuje a hydratuje. Už v tejto fáze pleť zmäkčuje a pripravuje ju na ďalšie procedúry.
3. Každý deň hydratujte
Vysušená pokožka je na podráždenie náchylnejšia av obrannej reakcii produkuje ešte viac mazu. Nesnažte sa preto vyhýbať hydratačným krémom. Len voľte ľahšiu textúru krému, nech neupchá pracne vyčistené póry . Ľahké hydratačné krémy a gély pokožku vyživia a vypnú.
2 - 3x týždenne použite gél na tvár BioComplex. Naneste ho na zapálené miesta na pokožke. Sťahuje póry, reguluje činnosť mazových žliaz a podporuje regeneráciu problematickej pleti.
Zmiznutie akné podporujte aj zvnútra. Pite bylinné čaje
Po dobu 3 – 4 týždňov pite pravidelne bylinný čaj Tibetský zber. Potom si dajte týždennú pauzu a pokračujte ďalšie 3 - 4 týždne bylinnou zmesou s pestrecom mariánskym. Oba obsahujú ľubovník bodkovaný, ktorý má silné protizápalové účinky.
Behom pár týždňov si každodennú starostlivosť zažijete a bude vás stáť denne len pár minút času. Výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Až akné ustúpi, striedajte rad Master Herb s radom Tibetian Herbs alebo radom Slimačie mucín. Obe sú vhodné na problematickú a citlivú pleť. Držíme palce a napíšte nám, ako sa vám tento postup osvedčil.
Najobľúbenejšie
Kam ďalej?
26. 8. 2023 762x prečítané