Království tianDe

Ekzém na krku prebudí dedičnosť aj stres

26.08.23 4900x prečítané

Nepríjemné svrbenie, začervenaná koža, to všetko k ekzému patrí. Ako sa ho účinne zbaviť?

ZdieľaťEkzém na krku prebudí dedičnosť aj stres

Trpíte na atopický ekzém alebo inú formu kožnej dermatitídy? Potom iste viete, aké muky toto chronické ochorenie kože prináša. Suchá a popraskaná pokožka, tvorba svrbivých pľuzgierikov alebo červených máp. Ekzém sa môže prejaviť takmer kdekoľvek na ľudskom tele. Napriek tomu medzi najčastejšie postihnuté miesta patria ruky , nohy , tvár alebo krk . Atopický ekzém sa vyskytuje často už v dojčenskom veku , ale môže vypuknúť kedykoľvek počas života . Stačí iba „správny“ spúšťač, napríklad nadmerný stres.

Ruka v ruke s týmto ochorením kože ide aj infekcia. K tej dochádza pri častom nutkavom škrabkaní svrbivých miest na tele a tým rozrušení pokožky. K ekzému sa potom pridruží kvasinková alebo bakteriálna infekcia .

Za ekzém spravidla môžu:

  • dedičnosť
  • alergická reakcia kože na rôzne podnety (najčastejšie jedlo)

Ako sa pobiť s ekzémom na krku? Riešte problém z gruntu

Boj proti ekzémzu je počas na dlhú trať. Pri akútnych problémoch pomôžu kortikoidy alebo antihistaminiká . Kvôli vedľajším účinkom na ľudský organizmus je však ich pravidelné využívanie problematické. Ako sa však neúnosného svrbenia pokožky zbaviť? Odpoveď na túto otázku by ľudia trpci na atopický ekzém vo veľkej väčšine platili zlatom.

Dôležité je uvedomenie, že toto kožné ochorenie bezprostredne súvisí s celkovou rovnováhou organizmu . Či už trpíte na ekzém od mala, či už je na vine dedičnosť a prehnané alergické reakcie prevažne na jedlo, celková očista znamená výrazné upokojenie ochorenia.

Stavte na vnútornú očistu

Pokiaľ je organizmus v rovnováhe a zbytočne sa nevysiluje bojom s najrôznejšími škodlivými látkami, vzdoruje aj ekzému samotnému. Preto je dôležité odstrániť neblahé vplyvy a toxíny , strážiť si jedálniček, dopriať si pravidelný rytmus a dostatočný odpočinok. Svoje telo skrátka podporíte správne zvoleným detoxom .

Vyskúšajte bylinné zmesi , ktorých sila je založená na tradičných ázijských receptúrach. Priaznivo podporí funkciu vášho tráviaceho a vylučovacieho traktu. Zdravé črevá a pečeň totiž znamenajú silnú imunitu. Detoxikačné náplasti vás navyše zbavia toxínov, ktoré robia vo vašom tele neplechu. Náplasť okrem iného priaznivo pôsobí na krvný systém a pomáha pri spánku.

Starajte sa správne nielen o svoju pokožku, ale aj oblečenie. Predchádzate tak aj ekzému na krku

Podstatné v účinnej starostlivosti o problematickú kožu zasiahnutú ekzémom je aj vhodná voľba pracieho prostriedku . Najmä kvôli tomu, že oblečenie sa bezprostredne pokožky tela dotýka. Používajte šetrné pracie prášky a pokožka sa vám tiež odvďačí.

Intímny gél a antiperspirant tianDe obsahujú účinné látky ako koloidné striebro a alunit . A sú tak vynikajúcimi prostriedkami na dezinfekciu a podporu prirodzenej obranyschopnosti pokožky. Krémy z unikátnych produktových radov tianDe problematickú a ekzematickú kožu regenerujú. To všetko vďaka osvedčenej receptúre založenej na živočíšnych látkach akými sú: tuk z hada mamushi , slimačie mucín alebo výťažky z ovčej placenty .

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .