Království tianDe

Ekzém na rukách vás nemusí stále trápiť

26.08.23 775x prečítané

Akú starostlivosť pre vaše ruky odporúčame?

ZdieľaťEkzém na rukách vás nemusí stále trápiť

Ekzém sužuje stále viac populácie. Odhaduje sa, že ním v určitej forme trpí až 20% Čechov . Napriek tomu, že ekzém patrí medzi veľmi časté ochorenie kože, medicína si zatiaľ s liečbou jeho závažnejších foriem príliš rady nevie. Často je posledným a vyslobodzujúcim riešením používania kortikoidov . Tie majú ale mnoho vedľajších účinkov na ľudský organizmus. Ich dlhodobé používanie nie je práve tou najvhodnejšou cestou.

  • Trpíte na popraskanú kožu na rukách ?
  • Nemôžete sa zbaviť svrbenia v predlaktí alebo na prstoch ?
  • Budíte sa uprostred noci s nutkaním sa poškriabať?
  • Vyskúšali ste snáď všetky masti a hojivé prípravky na svete? Ale nech robíte, čo robíte, problém sa vždy vracia ?

Či už vás ekzém trápi od mladosti, alebo jeho prejavy prišli neskôr, tianDe vám ponúka riešenie. Riešenia, ktoré znamená zmiernenie prejavov ekzému a priaznivé pôsobenie na vašu poškodenú a citlivú kožu.

Úlohu nehrá len alergia. Ekzém na rukách má aj iné príčiny

Ekzém je vo svojej podstate neinfekčný chronický zápal kože. Patrí medzi najrozšírenejšie kožné ochorenie, ktoré je v mnohých prípadoch sprevádzané infekciou kože. Výskyt ekzému na rukách, ale aj ostatných častiach tela, má buď alergický alebo nealergický pôvod. Presné príčiny ekzému nie sú však celkom jasné. Avšak zásadnú úlohu zohrávajú imunita a dedičnosť . Najčastejšími príznakmi ekzému sú podráždená, suchá a olupujúca sa koža, červenkasté ložiská - zápal, tvorba svrbivých pľuzgierikov , vznik mokvajúcich miest , prasklín a chrasty alebo druhotne kvasinková a bakteriálna infekcia .

Nie je ekzém ako ekzém

Zápalov kože (dermatitídy), ktoré sa občas laicky súhrne nazývajú ekzémy, môže byť niekoľko.

  • Atopický ekzém . Je ochorenie, ktoré je väčšinou spôsobené alergickou reakciou . Prejavy atopického ekzém prichádzajú už v dojčenskom veku . Atopický ekzém, ktorý postihuje najmä tvár, ruky, nohy, ale aj celé telo, sa však môže „prebudiť“ aj v dospelom veku. Na prepuknutie stačí vhodný spúšťač. Tým môže byť aj nadmerný stres. Najčastejšou formou liečby sú antihistaminiká alebo kortikoidy.
  • Chronický zápal kože . Ten je rovnako atopický ekzém spôsobom prevažne nadmernou alergickou reakciou. Prejavy a spôsoby liečby chronického zápalu kože sú obdobné s atopickým ekzémom.
  • Kontaktná dermatitída . Aj toto ochorenie kože súvisí s prehnanou alergickou reakciou. Tá môže súvisieť aj s podráždením od slnka - solárna dermatitída.
  • Seboroická dermatitída . Ide o chorobu pokožky, ktorá sa prejavuje výskytom lupín. Objavuje sa však aj inde na tele. Seboroická dermatitída inými slovami znamená neinfekčnú tvorbu šupiniek, ktorá súvisí aj s poruchou tvorby mazu a tým pádom aj s výskytom kvasiniek.

Ako na ekzém na rukách? Venujte pozornosť svojmu telu a používajte kvalitnú kozmetiku

Vyzrieť nad ekzémom nie je behom na krátku trať, ba naopak. Okrem vyhýbania sa alergénom je dôležitá celková harmónia organizmu . Inými slovami: Odstráňte neblahé vplyvy a toxíny . Skrátka, doprajte svojmu telu účinný detox. TianDe ponúka množstvo prípravkov založených na tradičných ázijských receptúrach. Prípravkov, ktoré vás zbavia škodlivých látok a dovedú telo do súladu.

Doprajte si vnútornú očistu

Bylinné zmesi tianDe priaznivo podporia funkciu vášho tráviaceho a vylučovacieho traktu. Zdravé črevá a pečeň totiž znamenajú silnú imunitu. Detoxikačné náplasti vás navyše zabavia toxínov, ktoré robia vo vašom tele neplechu. Náplasť okrem iného priaznivo pôsobí na krvný systém a pomáha pri spánku.

Perte bez chémie a dajte svojmu telu dokonalú kozmetickú starostlivosť

Podstatné v účinnej starostlivosti o problematickú kožu zasiahnutú ekzémom je aj vhodná voľba pracieho prostriedku . Najmä kvôli tomu, že oblečenie sa bezprostredne pokožky tela dotýka. Stavte na tianDe turmalínové kapsule , ktoré znamenajú v prvom rade pranie bez chémie a pranie ekologicky šetrnou cestou.

Prineste si do kúpeľne šetrnú kozmetiku

Vaše telo sa vám tiež odvďačí zdravím pri používaní umývacích a kúpeľových zmesí s blahodarnými účinkami. Intímny gél a antiperspirant tianDe obsahujú účinné látky ako koloidné striebro a alunit .

Pri kréme všetko začína. Ktorý z nich bude sedieť vám?

Krémy z unikátnych produktových radov tianDe problematickú a ekzematickú kožu regenerujú. To všetko vďaka osvedčenej receptúre založenej na živočíšnych látkach akými sú: tuk z hada mamushi , slimačie mucín alebo výťažky z ovčej placenty .

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434289x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423909x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .