Království tianDe

Ako šetrne na kruhy pod očami

26.08.23 725x prečítané

Nepríjemnosť, ktorá nevyzerá dobre a potrebujeme sa jej čo najrýchlejšie zbaviť.

ZdieľaťAko šetrne na kruhy pod očami

Opuchnuté oči a kruhy pod očami urobia ráno málokomu radosť. Objavujú sa pri dlhodobom pozeraní do počítača, po nedobrovoľne prebdelej noci s deťmi alebo prichádzajú ruka v ruke s opicou po divokom večierku . Príčin existuje určite viac. Kruhy pod očami môžete zdediť aj po rodičoch alebo bývajú prejavom alergie. Ako sa ich teda čo najrýchlejšie zbaviť?

6 tipov, ako na kruhy pod očami

Kruhy pod očami vznikajú dôsledkom zlého životného štýlu a nedostatočnej starostlivosti o citlivé očné okolie . Pre dlhodobo krásny a záživý pohľad preto skúste predchádzať podráždeniu pokožky a starostlivo sa o ňu starať. Máme pre vás 6 tipov, ako na to.

1. Vyberte si správny očný krém

Jemná pokožka okolo očí potrebuje zvláštnu starostlivosť, ktorú bežný pleťový krém nezvládne . Krehké očné okolie má úplne inú štruktúru kože ako zvyšok tváre, preto nemá zmysel vyberať očný krém podľa typu vašej pleti. Orientujte sa skôr podľa problémov, s ktorými sa v okolí očí stretávate. Napríklad práve kruhy pod očami, vrásky, suchá koža, zvýšená mastnosť. Dôležitá je aj správna aplikácia. Očný krém nanášajte poklepávaním prstov alebo jemnými krúživými pohybmi. Očný krém aplikujte aj ráno, než začnete kruhy pod očami zakrývať korektorom.

2. Oči aj očné okolie odličujte šetrnými prípravkami

Aj na odlíčenie a čistenie budete potrebovať jemnejšie odličovadlá a tonika. Krehké očné okolie sa rýchlo podráždi a sčervenie. Zvoľte preto citlivé prípravky, ktoré sú na odličovanie a čistenie očného okolia prispôsobené. Šetrne odstráni z tenkej kože nielen nečistoty a make-up, ale aj ju vyživí a hydratujú.

3. Jedenkrát týždenne vyživujte pokožku okolo očí špeciálnou maskou

Každodenná starostlivosť o okolie očí tvorí základ zdravej a vyživenej pleti. Kruhy pod očami a opuchy môžete zmierniť aj pomocou špeciálnych masiek. Fungujú ako skvelá pomôcka poslednej záchrany , kedy sa ráno prebudíte s opuchnutými a fialovými vakmi pod očami, ale aj ako výživná forma prevencie. 1x týždenne svojim očiam uľavte vyživujúcou maskou.

4. Používajte očný gél, ktorý pokožku upokojí a vypne

Kruhy pod očami a opuchmi pomôže upokojiť aj očný gél. Obsiahnuté vitamíny vyživujú kožné bunky a tým viditeľne spevňujú a hydratujú pokožku. Aplikovať ho môžete ráno aj večer.

5. Doprajte si dostatok spánku a strážte si pitný režim

Pokiaľ chcete mať dlhodobo rozžiarený pohľad, bez kozmetických prípravkov sa nezaobídete. Ale ani ony nie sú všemocné. S kruhmi pod očami najlepšie skoncujete pri 7-8 hodinách spánku denne a dostatočnej konzumácii vody .

6. Pozor na pitie alkoholu

Alkohol podporuje zadržiavanie vody v tele, ktoré sa prejavuje natekaním a napuchnutím. Navyše pleť vysušuje a tým podporuje tvorbu vrások. Ak sa chcete kruhov pod očami vážne zbaviť, bude treba piť alkohol s rozvahou. A pravidelne ho prekladať vodou . Keď už to večer s alkoholom preženiete, skúste si ráno oči schladiť kockami ľadu alebo uhorkou. Potom naneste na oči jednu z masiek na očné okolie a natrite ich očným krémom. Táto kúra vráti vášmu pohľadu elán aj iskru.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .