Království tianDe

Ako sa starať o pleť počas jesene? Prispôsobte zmenám počasia svoju kozmetiku

26.08.23 446x prečítané

Leto je za nami a treba pleť pripraviť na jesenný čas.

ZdieľaťAko sa starať o pleť počas jesene? Prispôsobte zmenám počasia svoju kozmetiku

Tohtoročná jeseň sa ohlásila závanom daždivých dní a vlezlými hmlistými ranami. S padajúcimi listami tak prilieta aj téma, ako sa starať o pleť v chladnom a veternom počasí . Počas sychravých dní už si nevystačíte iba s hydratáciou a výživou. Chlad, vietor, suchý vzduch aj občasné ranné mrazíky pokožku ľahko poškodia. Aj kvôli častým prechodom zo zimy do vykúrených miestností dostáva poriadne zabrať. Preto ju treba posilniť a ochrániť .

Vrstvite

Podobne ako obliekate svoje telo, s príchodom chladných dní zahaľte aj svoju pleť do viacerých ošetrujúcich vrstiev. Pokiaľ ju chcete cez jeseň udržať šťavnatú a krásnu, riaďte sa základným manuálom o troch krokoch.

1. Hydratujte

2. Vyživujte

3. Chráňte

Myslite na to, že každý typ pleti má trochu odlišné nároky

Starostlivosť, ktorá sedí lepšie suchej pleti, nebude vyhovovať tej so sklonom k akné. Jednoduchý návod, ako určiť svoj typ pokožky, nájdete v článku Ako spoznať svoj typ pleti . Až budete mať jasno, mrknite sa na naše cielené odporúčania:

Rovnako ako padajúce lístie na jeseň rýchlo usychá aj pleť

Prvým krokom k udržaniu mladistvého vzhľadu je zaistiť vetrom a chladom namáhanej pleti vodu . S chladnejším počasím sa automaticky vytráca aj chuť hasiť smäd. O to viac myslite na pitný režim. Dodať kožným bunkám vlahu je potrebné zvnútra aj zvonku. Efektívne zásobovanie pleti vodou si vezmú na starosť hydratačná tonika aj intenzívne zvláčňujúce krémy.

Prachom a smogom zanešená pleť prosí o pomoc

Počas jesene lieta po uliciach nielen vyfarbené lístie. Pripravte sa aj na občasné dávky koncentrovaného smogu. Čiastočky prachu na pleť priľnú ako na mucholapku. Jediná cesta, ako je z tváre zase "odlepiť", je jeho dôsledné každodenné čistenie . Vyzbrojte sa proti náletu polietavých nečistôt niektorým z čistiacich hrdinov, ktorí vás ich zbavia.

Chcete si čo najdlhšie zachovať letné bronzové opálenie? Vyhnite sa peelingu a radšej siahnite po šetrnejšom čistiacom géle.

Hydratácia a výživa v jednom? Zamerajte sa na séra

Prináša extra porciu hydratácie a výživy v koncentrovanej podobe. Množstvo aktívnych látok v pleťovom sére je totiž v priemere až 10x vyššie, než v denných a nočných krémoch . Stačí potom jedna aplikácia a výsledok je hneď poznať.

6 nesporných výhod používania séra

  • je vysoko koncentrované
  • ľahkú konzistenciu
  • ľahko sa vstrebáva
  • je efektívna a zaberá rýchlo
  • ľahko sa vrství
  • neupcháva póry

Bráňte pleť pred chladom a vetrom

Keď vonku fúka ako o život, pokožka spomaľuje prirodzenú tvorbu mazu a je potom oveľa suchšia ako v teplých mesiacoch. Nebojte sa do jesennej starostlivosti o pleť zapojiť hutnejšie výživné krémy . Tie pokožku zabalia do teplého kabátu a pred nepriaznivým počasím ju ochránia. Vysušeniu pleti zabráni výťažky z slimáka alebo tuk zo vzácneho hada Mamushi .

Nepodceňujte jesenné slnko

Nespoliehajte sa na to, že sa ostré slnko niekam odporúčalo. Aj počas jesene dokáže svojimi lúčmi tvár spáliť. Spoľahnite sa na účinnú každodennú ochranu pred škodlivým žiarením a používajte pleťové krémy s ochrannými UV fitrami. Lúče odrazia aj tonálne púdre a korekčné prípravky .

Venujte špeciálnu ochranu aj svojim perám

Vyhnite sa bolestivým prasklinkám na jemnej pokožke pier. Ich narušená pokožka je totiž oveľa náchylnejšia na tvorbu nepríjemných oparov. Balzamy od tianDe obsahujú rastlinné vosky a prírodné oleje, ktoré ochránia pery pred vysušením a popraskaním .

Zažeňte známky únavy. TianDe kozmetika vaše oči rozsvieti

So zmenou času a skorým stmievaním obvykle prichádza aj jesenná únava. Tá sa ako prvá ukáže na vašej tvári. Pokožka okolo očí je oveľa tenšia ako na inej časti tváre, preto sa únava prejaví práve tam. Na opuchy aj tmavé kruhy pod očami pre vás máme unikátne regeneračné sérum a rozjasňujúcu masku z kolagénu . Ružové rybičky aj maska na oči sú majstrami v boji proti únave a známkam starnutia. A nie sú to jediné produkty.

Čo so zašedlou tvárou? Vráťte mu farbu

Počas jesene stráca pokožka svoju prirodzene šťavnatú farbu. Chýba jej čas strávený na čerstvom vzduchu aj nedostatok vitamínov. Prehrejte pokožku farebným svetlom . Pravidelná masáž photonerom pleť rozžiari aj v jesennom šere.

Spolu s fotonerom vyskúšajte napríklad peptidovú zlupovaciu masku. Vytiahne z pórov nahromadené nečistoty, vyrovná tón aj štruktúru pleti a doprajem ju príjemnú regeneráciu.

Užívajte si najfarebnejšie obdobie roka. Choďte do prírody a zhlboka dýchajte čerstvý vzduch. Ten je totiž zaručeným životabudičom pre zdravie aj krásu pleti.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434289x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423909x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .