Království tianDe

Ako používať proteínové koktaily? Pripravili sme pre vás zhrnutie

26.08.23 668x prečítané

Pozrite sa, ako si správne pripraviť proteínový koktail.

ZdieľaťAko používať proteínové koktaily? Pripravili sme pre vás zhrnutie

Nie vždy sa cítime vo svojom tele spokojní. Svoj podiel na tom má prejedanie, stres, nedostatok pohybu alebo sezónne udalosti ako Vianoce a Veľká noc, kedy si doprajeme zvýšené množstvo cukru, múky i alkoholu. Aj v kolobehu každodenných starostí často nestíhame správne a pravidelne jesť . A čo potom, keď sa blíži sezóna plaviek. V hlave sa rozsvieti výstražná kontrolka, že je najvyšší čas upraviť životosprávu a pustiť sa do chudnutia. Chcete sa zbaviť kíl navyše a získať späť stratenú kondičku ? Trio proteínových koktailov vám s tým pomôže.

Zabudnite na drastické diéty. Cestou k fit postave je správne vyvážený jedálniček

Hladovanie k ideálnej postave rozhodne nevedie. Keď budete telu odopierať výživu, váš metabolizmus po čase zleniví. Potom stačí zdanlivo neškodná porcia jedla a kilá hneď skáču nahor. Kolotoč drastických diét navyše odnesie aj vaše zdravie. Pre efektívne spaľovanie je potrebné správne poskladať jedálniček a tým naštartovať metabolizmus .

Jedzte pestro

V správne vyváženom jedálničku nesmú chýbať komplexné sacharidy, bielkoviny a samozrejme aj tuky . Tie sú totiž nevyhnutné na výživu našich buniek. Pre chudnutie aj zdravé trávenie je dôležitá aj vláknina . Všetko vám zaistí aj naše proteínové koktaily.

Proteínové koktaily nie sú určené len na chudnutie. Dokážu naštartovať metabolizmus a udržia vás v kondícii

Proteínové koktaily sú vhodné pre každého , kto sa chystá zmeniť svoj životný štýl a upraviť spôsob stravovania . Či už chcete schudnúť, vášnivo športujete, potrebujete vylepšiť jedálniček alebo si chcete užiť aktívny vek. Výživné koktaily sú populárne medzi športovcami, ľuďmi s nadváhou, mladými ľuďmi aj seniorov . Majú vyladené zloženie, ktoré dodá všetko potrebné, dokonale vás zasýti a pomôže naštartovať metabolizmus.

1. Obohatí stravu o prírodné bielkoviny

2. Zlepšia metabolizmus a dodajú energiu

3. Pomáhajú formovať telo pri športe

4. Vyladí vaše trávenie

V čom presne spočíva kúzlo tianDe koktailov? Majú len pár kalórií a postarajú sa o váš príjem bielkovín

Spoločnosť tianDe dlho sledovala vedecké výskumy, ktoré sa zaoberali racionálnou výživou i redukciou váhy. Pri vývoji proteínových koktailov skĺbila dohromady živočíšne i rastlinné bielkoviny , ktoré sú základným palivom pre náš organizmus. Ich správna rovnováha zaisťuje telu dostatok aminokyselín, potrebných pre správne fungovanie organizmu . Podarilo sa jej vytvoriť nápoje, ktoré zbavia vaše telo toxínov a tým naštartujú chudnutie. Všetky koktaily majú do 70 kcal .

Nápoje vás naučia pravidelne jesť. Desiaty vám zaberú len pár minút

Strážiť si pravidelný prísun bielkovín a správne fungovanie metabolizmu stojí dosť času. S oboma vám pomôžu proteínové koktaily, ktoré sa najčastejšie pijú v čase desiaty. Pre nakopnutie metabolizmu je pravidelnosť jedál kľúčová. Pomocou mixéra alebo šejkra premiešajte 2 lyžice (cca 18 g) v 200 ml odtučneného mlieka.


Ak vám časový harmonogram neumožňuje dopoludnia desiatovať, dajte si koktail na raňajky. Podobne sa dá experimentovať aj s popoludňajšou desiatou a večerou. Základom je konzumovať koktaily 2x denne . Nie častejšie, pretože ani nadmiera bielkovín telu nesvedčí. Naplánujte si jedlá tak, ako vám životný štýl povolí.

Kedy konzumovať bielkoviny s mierou

Ak máte nejaké ochorenie obličiek, poraďte sa pred zaradením proteínových koktailov do jedálnička radšej so svojím lekárom.

Skúste dodržať odporúčaný postup, v akom poradí koktaily popíjať

Proteínové koktaily sa nelíšia len farbou a príchuťou. Každý z nich má na organizmus iný vplyv , preto ich odporúčame piť v konkrétnom poradí. Samozrejme sa nič nestane, pokiaľ ich poradie zmeníte. Či už preto, že niektorý z nich nie je práve dostupný, alebo že vám viac chutí iný. Fungovať budú rovnako.

Užívajte ich intuitívne podľa toho, ako budú na vaše telo pôsobiť. Nasledujúce poradie berte skôr ako inšpiráciu na ideálny stav. Koľko balenia koktailov budete potrebovať? V každom nájdete cca 17 dávok, takže vám balenie vydrží cez týždeň.

  1. Čokoládový proteínový koktail s guaranou je skvelým spoločníkom na zlepšenie vašej kondičky. Podporuje zníženie telesnej váhy a dodáva potrebnú energiu. Navyše obsahuje hyaluronát sodný, ktorý podporuje produkciu kolagénu. Prospejete tak aj svojim kĺbom, pokožke a vlasom. 1 dávka obsahuje 60 kcal. Ako doplnok stravy odporúčame užívať 2x denne po dobu 2 – 3 týždňov.
  2. Jahodový proteínový koktail s inulínom pomáha s nadbytočnými kilami aj správnym fungovaním tráviaceho systému. Podporuje redukciu váhy a vďaka inulínu harmonizuje vaše trávenie. Vyvážený pomer prírodných proteínov prináša s iba 59 kcal v jednej dávke. Ako doplnok stravy odporúčame užívať 2x denne po dobu 2 – 3 týždňov.
  3. Zmrzlinový proteínový koktail s kolagénom znamená optimálny prísun prírodných proteínov, ktoré fungujú ako palivo pre váš organizmus, a kolagénu, ktorý pomáha do kondície svalom, kĺbom aj kostiam. Je jedným z "troch mušketierov" nášho koktailového sveta. Jedna porcia obsahuje 64 kcal. Ako doplnok stravy odporúčame konzumovať 2x denne po dobu 2 – 3 týždňov.

3 mesačná kúra vás dostane do formy

Trojicu proteínových koktailov sme vytvorili aj ako niekoľkomesačnú kúru, ktorá vás dostane do formy. Skúste si postupne pochutnávať na všetkých príchutiach. Potom už sa len pochváľte svojim známym s perfektnou kondičkou svojho metabolizmu.

Ako drinky pripraviť, aby sa z nich stala tá najlepšia pochúťka

Na prípravu kokteilu budete potrebovať nádobu, čajovú lyžičku a 200 ml mlieka alebo vody . Prášok vsypte do nádoby (17 - 20 gramov) a dôkladne premiešajte s tekutinou. Keď budete s nápojom hrkať krátko, bude mať hustú konzistenciu. Z vlastnej skúsenosti vieme, že je lepšie nápoj pretrepávať pomalšie a dlhšie , aby sa sladidlo a ostatné látky mali čas rovnomerne rozpustiť. Najjednoduchšie je zaobstarať si na prípravu shaker . Koktaily si potom ľahko pripravíte doma, v práci aj na cestách.

Keď koktaily pijete s cieľom schudnúť, vyhnite sa týmto 3 situáciám

Každá úprava jedálnička so sebou nesie obete. Zlá správa je, že len s pomocou koktailov neschudnete. Spolu s nimi musíte do života zapojiť aj viac pohybu . Pri príprave proteínových koktailov existujú ešte 3 prípady , kedy je lepšie sa držať späť.

1. Alkohol
Ak to s naštartovaním organizmu myslíte naozaj vážne, vyhýbajte sa počas koktailovej kúry alkoholu. Všetci vieme, aký je kalorický a že chudnutie ani organizmu príliš neprospieva.

2. Ovocie v koktailoch

Niektorí ľudia si vylepšujú chuť koktailov tým, že ich mixujú napríklad s banánmi. Aj tu platí, že pridávaním ovocia do koktailov ruinujete vysnívané výsledky. Práve banány sú veľmi kalorické a vy tak s vylepšeným kokteilom prijímate doslova kalorickú bombu.

3. Mlieko v koktailoch

Mlieko je súčasťou oficiálneho návodu, ako tianDe koktaily používať. Z našich skúseností ale vyplýva, že najlepšie účinky dosiahnete s obyčajnou vodou. Alternatívou môžu byť odtučnené alebo rastlinné mlieka. Tučné mlieko má viac kalórií a podľa čínskej medicíny navyše zahlieňuje. Pokiaľ sa nesnažíte schudnúť a mlieko máte radi, tento bod ignorujte. Je to skôr odporúčanie.

Samotné proteínové koktaily vašu postavu a metabolizmus nezachránia. Stále bude potrebné upraviť jedálniček, jesť striedmejšie a pravidelne sa hýbať. Nebudeme si nič nahovárať, zdravý životný štýl je zo začiatku o premáhaní. Ale nebojte sa, ideme v tom s vami! Najťažšie je začať, preto nič neodkladajte a pustite sa do zlepšovania svojej kondičky hneď teraz.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434576x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .