Království tianDe

Jar je tu. Ako sa starať o pleť po náročnej zime?

26.08.23 440x prečítané

Zimné obdobie je pre pleť to najnáročnejšie. Pleť stráca schopnosť regenerácie, je vystavovaná chladu a mrazu, preto si žiada špeciálnu šetrnú starostlivosť a aktívne zložky, ktoré ju navrátia hydratáciu a energiu.

ZdieľaťJar je tu. Ako sa starať o pleť po náročnej zime?

Môže sa to zdať nelogické, ale pokožka je v zime oveľa dehydrovanejšia ako v lete . Dlhé mesiace sa na nej podpisujú 3 hlavné faktory. Mráz ju vysušuje, nízke teploty znižujú jej prekrvenie a časté prechody z tepla do zimy vedú k zvýšenému prekrveniu. Pokožka prechádza zaťažkávacím obdobím, ktoré narúša jej štruktúru a oslabuje jej obranyschopnosť. Začiatok jari potom vítame s nadšením, ale aj so suchou a zašednutou pleťou, zľahnutými vlasmi a slabými nechtami.

Do veselej jari vstúpme plní energie. Poradíme vám, ako sa s telesnými následkami zimy rýchlo vysporiadať.

Privítajte jar odľahčujúcou očistou. Pite pravidelne bylinné čaje a zbavte sa škodlivých látok

V zime sa poväčšine zdržiavame vo vnútri (doma, v práci, kaviarňach a pod.) a veľmi sa v krátkych dňoch nehýbeme, takže sa v tele rýchlo hromadia škodlivé látky. Príchod jari potom rovno nabáda k celkovej očiste organizmu.

Vykonávajte ju najmenej 1x do roka. Ideálne v každom ročnom období , pretože v priebehu roka sú namáhané vždy iné orgány. Jar patrí očiste pečene a žlčníku.

Očistu podporte detoxikačnými náplasťami a telovými soľami

Detoxikačnú čajovú kúru doplňte o náplasti Master Herb . Vďaka svojmu zloženiu majú prirodzené absorpčné schopnosti a silný antioxikačný účinok . Zbaví vaše telo škodlivých látok, takže budete mať znova viac energie. Nalepujte ich na chodidlá večer po dobu 10 - 15 dní a nechávajte ich pôsobiť aspoň 6 hodín. Táto dvojkombinácia podporuje okrem očisty aj chudnutie. To sa pred letom vždy hodí!

Chudnutie urýchli aj telové soli z Mŕtveho mora a Morské riasy , ktoré pokožku do hĺbky hydratujú, omladzujú a navyše prevoňajú. Umožní vám vykonávať lymfatickú masáž v pohodlí domova .

Po náročnej zime si pravidelne doprajte hydratačné masky, séra a krémy

O tom, ako sa správne starať o pleť, sme sa rozpisovali tu . Nemá cenu sa opakovať, preto si len predstavíme produkty, ktoré vrátia vašej pleti aj vlasom vitalitu, silu a zdravie . Tak ako sa na jar prebúdza príroda, musíte aj vy prebudiť svoju pleť a vlasy späť k životu. Tohto úlohy sa najlepšie zhostí hydratačné a vyživujúce prípravky.

Jarnú starostlivosť začnite kúrou s pleťovými maskami. Nadopujú vašu pleť živinami

Pleťové masky používať celý rok , ale na jar je ich rola ešte dôležitejšia. Namáhaná pokožka potrebuje dôkladnú regeneráciu . Keď jej doprajete 12-dňovú kúru, dokonale ju hydratujete aj vyživíte.

Počas 12 dní používajte vždy 3 dni jednu masku a potom ju vystriedajte . Kúru môžete samozrejme absolvovať aj s jednou maskou. Všetky naše hydratačné masky spájajú nasledujúce vlastnosti:

  • hĺbková hydratácia
  • upokojenie pokožky
  • navracia lesk a pružnosť
  • vypínajú kontúry
  • zanechávajú pokožku hladkú a jemnú

O jarnú regeneráciu sa postarajú špeciálne pleťové séra. Fungujú ako gejzír hydratácie a výživy

Unavenú a zašednutú pleť rýchlo zrovnajú séra, ktoré jej vrátia mladistvú pevnosť a jas . Hravo sa vysporiadajú s následkom suchého vzduchu, ktorému je pleť v zime a uzavretých priestoroch vystavená. Zároveň vyhladzujú pokožku a dopĺňajú potrebnú vlhkosť. Séra obsahujú oveľa viac účinných látok ako pleťové krémy . Vaša pleť vďaka nim bude neuveriteľne hebká a jemná.

Jarnú starostlivosť každý deň zakončite hydratačným krémom. Ani sa nenazdáte a vaša pleť bude zase žiariť zdravím

Pleťový krém by mal tvoriť neoddeliteľnú súčasť vašej kúpeľne. Používať by ste ho mali po celý rok ráno aj večer. V každom období ale pleť potrebuje niečo iné. Na jar sa hodí krém, ktorý vašej unavenej pleti vráti potrebnú hydratáciu a zároveň podčiarkne celkovú hydratačnú starostlivosť. Vyskúšať môžete jeden z týchto:

Nezabudnite venovať starostlivosť celému telu. V zime trpia aj nohy, ruky a vlasy

Mráz, vietor a časté striedanie počasia sa podpisuje aj na pokožke rúk , nôh a kvalite vašich vlasov . Na rukách nemáme mazové žľazy, preto je ťažké udržať ich ochranný kožný film po celý rok. V chladnom počasí navyše trpia častým umývaním a používaním nevhodných mydiel.

Nohy sú zase niekoľko mesiacov uväznené v pevných topánkach , kde sa pokožka vysušuje. Doprajte jej zjemňujúcu masku a každý večer ich premažte výživným krémom.

Zima sa podpisuje aj na vlasoch, ktoré sa môžu viac lámať, byť vysušené a bez života. Vráťte im stratenú istru a žiarivý vzhľad . Niekoľkokrát týždenne počas umývania použite regenerujúce balzamy.


Teraz už nezostáva, než sa do jarnej starostlivosti pustiť naplno. Pred nami sú dlhé mesiace plné slnka, tepla a pobytov vonku. Na nič nečakajme a pripravme našu pleť aj vlasy. Čím skôr začneme, tým skôr zažiarime .

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434739x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423955x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .