Království tianDe

Kocovina? Alebo ako napraviť hriešny tanec včerajšieho večera

26.08.23 681x prečítané

Ako sa pobiť s nepríjemným stavom po propitovanej noci?

ZdieľaťKocovina? Alebo ako napraviť hriešny tanec včerajšieho večera

Poznáte to: jedna „dvojka“ vína s kamarátkou, víkend s priateľmi, rodinná oslava alebo výročie – príležitosti dať si pohárik niekedy neberú konca . A často neskončí len pri jednej. Keď zábava pekne plynie, je ľahké dať si ďalšie. A ďalšie. Až vám kocovina zas niekedy zaklope na dvere (alebo priamo na treštiacu hlavu), buďte pripravení.

Kocovina je vlastne len rozhodené zažívanie, ale starostlivosť potrebuje celé vaše telo.

Väčšie ako malé množstvo alkoholu - čo robí s vašim telom?

1. Chudobní o vitamíny a minerály

Alkohol zbavuje organizmus vitamínu C, horčíka a vápnika. A na jeho odbúravanie z krvi spotrebuje fúru vitamínu B1 – tiamínu.

2. Dráždi žalúdok a rozbúri trávenie

Alkohol sa vstrebáva žalúdkom. Povzbudzuje v ňom tvorbu kyseliny soľnej a jej väčšie množstvo prebúdza nutkanie na zvracanie. Každý deň nie je posvietenie…

3. Dehydratuje a unavuje pokožku

Vyzerať krásne, sviežo, mlado – to chceme vlastne stále, nie len pred „akciou“. A vy už viete, že po alkoholovom večierku nie je pleť v najlepšej kondícii.

4. Z pečene robí „paštétu s vínom“

Že alkohol zaťažuje pečeň, to nie je žiadna novinka. Odbúrava z nich glykogén, poškodzuje pečeňové bunky av dôsledku spôsobuje slabosť a únavu.

Kocovina nie je tak nevinná, ako sa zdá

Prvých 24 hodín po tom, čo ste dopili posledný z mnohých pohárov, je pre telo najťažších. Ale tiež je to doba, kedy pre svoje telo môžete urobiť najviac . Keď teda viete čo.

Základom opicy je príliš veľa alkoholu. Inak povedané: rozhodené zažívanie a vychýlenie prirodzenej hladiny hormónov a ďalších látok v tele. Alkohol podráždi žalúdok, zaťaží pečeň, nepriaznivo sa prejaví na pleti.

Len málo z nás nezažilo „ alkoholové darčeky“ v tejto podobe:

  • bolesť hlavy a celková únava
  • nevoľnosť a nutkanie na zvracanie
  • smäd a nechuť na jedenie
  • nepokojný spánok a zvýšená citlivosť (na zvuk a svetlo)

Čo s tým? Vyšlite „antikocovinový“ tím

Doplňte vitamíny a minerály

Vyskúšajte funkčné komplexy Piaoliang a Citrokalcevit . Prvý v sebe má celú škálu vitamínov a minerálnych látok, druhý zaberá aj na prekyslený organizmus.

Krása, to je zdravie, a zdravý vzhľad stojí na dostatku vitamínov. Funkčný komplex Piaoliang je zdroj vitamínov, minerálov a antioxidantov . Tie zlepšujú stav a vzhľad pokožky, vlasov a nechtov. „Piaoliang“ znamená v starej čínštine „krasavice“.

K účinkom funkčného komplexu prispievajú taurín, extrakt zo zeleného čaju, prášok z Cordyceps sinensis, selén, zinok, vitamínu C, E, A a D, vitamíny B12 a B6 a ďalšie látky.

Kráľom minerálov pre naše telo je vápnik. Potrebujeme ho nielen pre svoje zdravé telo, ale aj pre psychiku. Funkčný komplex Citrokalcevit obsahuje hlavne vitamíny A, B6, D a kyselinu listovú .

Vitamín A prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku, slizníc, pokožky a funkcie imunitného systému. Vitamín B6 podporuje normálne fungovanie nervového systému a prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Vitamín D prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí a normálnej činnosti svalov. Kyselina listová prispieva k normálnej krvotvorbe ak zníženiu miery únavy a vyčerpania.

Utíšte vlnobitie v žalúdku

Sú oveľa lepšie a zdravšie spôsoby, ako vrátiť telo do normálu, než je takzvaný „vyslobodzovač“. Namiesto rozbiehania afterparty skúste radšej Zázvorový nápoj alebo čaj Bylinná zmes s lipou, sladkým drievkom a malinou.

Je ráno „deň potom“ a vy toho máte dosť. Potrebujete nakopnúť. Zázvorový nápoj je ako energy drink: povzbudí vás a prehreje organizmus . Primerané množstvo zázvoru tiež pomáha upokojovať žalúdok a znižovať pocit nevoľnosti. Nápoj obsahuje sušený, mletý podzemok zázvoru a najlepšie je hneď ráno.

Nedostanete do seba nič iné ako čaj? Potom si vyberte Bylinnú zmes s lipou, sladkým drievkom a malinou , ktorá vám pomôže spraviť zažívanie, a pomáha posilňovať imunitný systém. Obsahuje tiež mätu žihľavu a harmanček. Ráno v posteli krásne zavonia – zvlášť keď vám ho donesie niekto, kto má pochopenie pre váš stav.

Brušku pomôže aj vonkajšia starostlivosť. Skúste Zmäkčujúci krém Slaviton – malé vrecko sa vám zmestí aj do kabelky. Ide síce o krém na ruky, ale obsahuje prírodné oleje a výťažky rastlín z Altaja, jednej z ekologicky najčistejších oblastí planéty. Máme vyskúšané: skvelý je v kombinácii s fytonáplasťou.

Kozmetickú telovú fytonáplasť Zhui Feng Forte môžete použiť pri pocite akejkoľvek nepohody v tele . Jej aktívna hrejivá formula účinkuje na unavené, natiahnuté, stuhnuté alebo poranené svaly. Ocenia ju ale aj vaše bruško. Náplasť nechajte pôsobiť max. 12 hodín, pokojne aj dva, tri dni po sebe, kým vaše problémy odznejú.

More vody pre vašu pleť

Vypitý alkohol blokuje vo vašich obličkách tvorbu antidiuretického hormónu. Ten bežne pomáha vstrebávať vodu späť do tela. V dôsledku toho potom po večierku alebo oslave odchádza z tela oveľa viac vody, než je bežné. A to sa prejaví aj na pleti.

Obnoviť prirodzené funkcie pokožky a jej kondíciu vám pomôže Maska na tvár s mucínom z slimákov . Aktívne dopĺňa nedostatok hydratácie, upokojuje podráždenie pokožky a vyhladzuje ju, znižuje viditeľnosť vrások a dodáva žiarivý vzhľad.

Jej základom je mucín (sekrét slimáka), ktorý obsahuje obrovské množstvo cenných kozmetických zložiek: kolagén, elastín, vitamíny A, C, E, kyselinu hyalurónovú a ďalšie. Je vhodná pre všetky typy pleti.

Ak teraz vaša pleť niečo potrebuje, je to Fucoidan krémová omladzujúca maska – krémová, smotanová, obohatená o výživné a omladzujúce zložky . Môžete ju použiť na tvár, krk aj dekolt. Pustite si napríklad príjemnú hudbu, uvoľnite sa a nechajte aktívne látky tejto masky pracovať. Pokožka sa vám za to odvďačí spevnením, zlepšeným tonusom alebo zjemnením mimických vrások.

Ja rád pečeň, ty rád pečeň

Pocit, že máte plno, alebo naopak málo energie, súvisí s pečeňou a glykogénom v nich. Alkohol ho z pečene odbúrava a telo ho vylučuje pri močení. Cítite sa dnes unavení a slabí? Pošlite svoju pečeň do wellness, kým sa hladina glykogénu v tele neobnoví.

Regenerácia z opicy je ten pravý čas na čaj. Bylinná zmes s vrbovkou s pestrecom mariánskym obsahuje byliny, ktoré obnovujú a chránia pečeňové bunky, prispievajú k ich zdravej činnosti, priaznivo pôsobia na podráždené zažívanie a pomáhajú udržiavať normálne hladiny cukru v krvi.

Nechajte sa o seba starať bylinky ako pestrec, vrbovka, smil, ľubovník, truskavec alebo medovka.

Súčasná doba veľmi zaťažuje pečeň, preto sa oplatí o ne starať. Pečeň je náš „druhý imunitný systém“ a vy ich môžete podporiť Funkčným komplexom Pestrec s riboflavínom . Neutralizujú nezdravé látky, ktoré sa dostávajú do nášho tela alebo sa v ňom tvoria. Ich najlepším spojencom je práve pestrec mariánsky – obsahuje látky, ktoré chránia a posilňujú pečeňové bunky a pomáhajú ich očisťovať od škodlivých látok.

Dajte si načas

Na opicu jednoducho zaberie veľa piť a dopriať organizmu veľa času, aby sa z následkov bujarého veselia spamätal. Pokiaľ náhodou máte opicu práve teraz, na prevenciu je neskoro. Nabudúce to ale môžete napraviť a opici predísť bez toho, aby ste sa pripravili o zábavu alebo spoločenské popíjanie. Ako? Jednoducho:

Každý pohárik alkoholu striedajte s pohárom čistej vody. Váš organizmus bude dostatočne hydratovaný a nebude „zmätený“ z toho, že na smäd pijete alkohol. Odvďačí sa vám pokojným druhým dňom bez ťažkých následkov - v podobe opicy, výčitiek a márnych predsavzatí, že "už nikdy".

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434576x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .