Království tianDe

Neničte svoje vlasy. Ako sa o ne starať v lete?

26.08.23 489x prečítané

V lete sú naše vlasy viac namáhané horúčavou, ktoré z vlasov vyparuje potrebnú vlhkosť. Suchým a lámavým vlasom predídete správnou starostlivosťou.

ZdieľaťNeničte svoje vlasy. Ako sa o ne starať v lete?

V lete venujeme najviac pozornosti zlatnúcej pokožke. Nechceme sa spáliť alebo nerovnomerne opáliť. Málokto z nás sa ale rovnakou mierou zaujíma o zdravie vlasov, ktoré počas letných mesiacov trpia. Pritom aj ich spaľuje intenzívne slnko a pripravuje ich o dôležité živiny.

Čo vlasy v lete najčastejšie ohrozuje?

1. Ostré a intenzívne slnko

2. Slaná a chlórovaná voda

3. Časté umývanie a fénovanie vlasov

4. Nedostatok času na starostlivosť

Doprajte svojim vlasom hydratáciu a výživu z aloe vera, ženšenu, kamélie a arganového oleja

Aloe Vera obnovuje štruktúru vlasov

Ženšen zvyšuje odolnosť vlasov

Arganový olej posilňuje zdravie vlasov

Ako sa o vlasy správne starať? Stačí dodržiavať pár jednoduchých pravidiel

Vo veľkých horúčavách sa z vlasov vyparuje vlhkosť, takže sú rýchlo suché a ľahko sa lámu. Dochádza k porušeniu ich štruktúry a tým prichádza o cenné živiny. V letných mesiacoch sa preto oplatí venovať kaderiam trochu viac starostlivosti. Bežnú vlasovú kozmetiku by ste v tomto období mali nahradiť vyživujúcimi a regeneračnými prípravkami.

1. Pripravujte vlasy na leto s predstihom

Objednajte sa pár týždňov pred letom ku kaderníkovi a nechajte si vlasy zastrihnúť. Kratšia dĺžka ich oživí. Pokiaľ máte husté vlasy, prospeje im prestrihanie. Nech sa pred prichádzajúcimi horúčavami odľahčia.

2. Počas leta pravidelne posilňujte regeneráciu a hydratáciu vlasov

V lete sa z vlasov vyparuje voda. Musíte ich preto hydratovať častejšie, než vo zvyšných mesiacoch. Posilníte tým ich odolnosť a zdravie. Tomu neprospieva častý kontakt s vodou, pieskom a chlórom.

Zvýšenú regeneráciu im zaistíte pomocou hydratačných a regenerujúcich masiek, ktoré sa aplikujú 1x – 2x týždenne. Vyskúšať môžete aj rôzne balzamy a oleje. Len pozor na konzistenciu, nech ich hutnými prípravkami zbytočne nezaťažíte. Skvelé sú napríklad tieto:

3. Chráňte vlasy pred slnkom rovnako ako kožu a oči

Skúste si na leto zaobstarať klobúk, ktorý vlasy ochráni rovnako ako slnečné okuliare oči alebo opaľovací krém kožu. Zamedzíte tým zbytočnému vysušovaniu. Pokiaľ žiadny klobúk nezoženiete, než vyjdete na slnko, nastriekajte vlasy ochranným sprejom. Ľuďom s dlhými vlasmi pomôže aj stiahnutie vlasov do drdolu, ktorý chráni končeky. Alebo akýkoľvek účes, kde je aspoň časť vlasov ukrytá pod ostatnými.

Bráňte aj vlasy pred UV žiarením, ktoré ich pripravuje o dôležité proteíny. Pôsobením tepla sa vlas otvorí a je náchylnejší na poškodenie. Dochádza totiž k narušeniu jeho prirodzenej ochrannej vrstvy. Vlasy sú potom krehkejšie, menej odolné a častejšie sa lámu. Každý deň by ste do nich mali vtierať malé množstvo oleja. Vlasy ho hneď pohltia a uzavrú sa. Tým sa zvýši ich obranyschopnosť a zároveň im dodáte potrebné živiny a vitamíny. Výsledkom sú lesklé a pevné vlasy.

4. Starajte sa nielen o vlasy, ale aj vlasovú pokožku

Okrem vlasov nezabúdajte ani na vlasovú pokožku, ktorá sa môže začať lúpať. Veľmi účinná je vlasová mezoterapia , ktorá dostane výživné látky hlbšie do pokožky hlavy. Tak zostane hydratovaná a ľahšie si udrží svoj ochranný štít. O mezoterapii sa viac dozviete tu.

5. Radikálnu zmenu farby nechajte radšej na jeseň

Farbíte si vlasy? Kaderníci v lete odporúčajú permanentnou farbou dofarbovať len korienky. V dĺžkach len tónovať a dodať tým vlasom lesk. Výsledná farba sa vplyvom slniečka rovnako mení, takže nemá cenu podstupovať radikálne zmeny. S tými počkajte po dovolenke.

6. Pred kúpaním v mori alebo bazéne im dajte ochranu

Než skočíte do bazéna alebo do mora, naneste na vlasy ochranný sprej. Po vykúpaní si ich umyte šampónom a vymyte z nich poriadne soľ aj chlór. V ideálnom prípade by mala nasledovať vyživujúca maska, ale na kúpalisku alebo na pláži na to nie je veľa času a priestoru. V takýchto situáciách pomôže aj rýchlejší kondicionér.


7. V lete si skúste nefénovať vlasy. Nechajte ich prirodzene uschnúť

Uľavte vlasom a nechajte ich uschnúť bez použitia fénu. Nie vždy je to možné, ale každý pokus sa počíta. Veľa im to uľaví. Keď už fénujete, tak na čo najnižšiu teplotu. Pred fénovaním používajte kvalitný fén a prípravok, ktorý ich pred horúcim vzduchom ochráni. Pokojne aj organový olej na vlasy.

Pripravte na leto nielen svoju pokožku, ale aj vlasy. Používajte počas horúcich dní hydratačnú a vyživujúcu vlasovú kozmetiku, ktorá zvýši ich obranyschopnosť. Vaše vlasy potom zostanú aj pod náporom najsilnejších slnečných lúčov zdravé, lesklé a hebké.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434576x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .