Království tianDe

Obnažené zubné krčky riešte včas

26.08.23 1591x prečítané

Nenechajte zdanlivú drobnosť prerásť vo vážny problém.

ZdieľaťObnažené zubné krčky riešte včas

Sprevádza vás nepríjemná bolesť pri pití studených a teplých nápojov? Sú vaše zuby precitlivené na kyslé jedlo? To všetko môžu byť prejavy ustupujúcich ďasien a obnažených krčkov. Zubný krčok je časť zuba, ktorú už nepokrýva sklovina a prechádza v cement, alebo kryt koreňa zuba. Zbystriť by mali hlavne dospelí. Ustupujúce ďasná postihujú najviac populáciu vo veku 40 a viac rokov. Problémy sa môžu objaviť z dôvodu nedostatočnej ústnej hygieny, zlej techniky čistenia zubov a podstatnú úlohu môžu hrať aj dedičné dispozície. Pozrite sa, čo za týmito častými neduhmi stojí.

Za obnažené zubné krčky môže zlé čistenie zubov, ale aj nevhodná kefka

Najčastejšie príčiny ústupu ďasien sú:

  • príliš tvrdá zubná kefka
  • nevhodná technika čistenia zubov
  • vrodené sklony súvisiace so zlým prispôsobením uložením zuba
  • zanedbanie ústnej hygieny

Varovné signály upozorňujú na zápal paradontu

Obnažené zubné krčky sú často prejavmi aj iného ochorenia. Paradentózy . Tento chronický zápal závesného aparátu zubov bezprostredne súvisí s nedostatočnou alebo podcenenou ústnou hygienou. Za všetkým stojí zubný povlak, ktorý je živnou pôdou pre baktérie. Tie sa prostredníctvom dentálnych chobotov (štrbín) dostávajú medzi zub a ďasno, kde spôsobujú ďalšiu škodu. Neliečená paradentóza môže viesť k postupnej strate zubov. Starostlivosti o svoje zuby venujte zvýšenú pozornosť a nezanedbávajte ani pravidelnú návštevu vášho zubára.

Predchádzajte obnaženým krčkom používaním účinnej pasty

Zo všetkého najdôležitejšie je čeliť samotnému odhaleniu krčkov. Keďže ústup ďasien súvisí aj s rozvojom zápalov, používanie vhodnej a účinnej zubnej pasty je vec, na ktorú by ste nemali rozhodne zabudnúť. Zubná pasta by mala mať dve kľúčové vlastnosti – pôsobiť preventívne a liečebne. tianDe ponúka zubnú pastu ProDental , ktorá účinne potláča zápal paradontu a urýchľuje regeneráciu poškodených tkanív. ProDental vsádza na osvedčenú silu peptidov , harmančeka , sladkého drievka , ženšenu , oleja z hronových jadier mäty piepornej . Podstatné je, že ProDental vďaka svojmu unikátnemu zloženiu znižuje až 10x krvácavosť z ďasien a razantne znižuje množstvo zubného povlaku.

Chcete predchádzať problémom s obnaženými zubnými krčkami? Vyberte si vhodnú zubnú pastu

Siahnite po zubných pastách tianDe. Ich unikátne zloženie odkazujúce na prírodné receptúry z oblasti Ázie a Taigy je neoceniteľným spoločníkom v boji proti zubnému povlaku a paradentóze. Navyše u tianDe nájdete pasty šetrné k vášmu zdraviu, ktoré neobsahujú flór . S nevítanými mikroskopickými návštevníkmi zatočí aj pravidelné používanie Fyto ústnej vody , ktorá slúži na prevenciu kazu a paradentózy a eliminuje zápach z úst.

Dokonalý tvar kefky vás zbaví zubného povlaku

V ponuke tianDe nájdete zubnú kefku ProDental , ktorá je určená aj pre najmenších. Jeho unikátne štetinky a polohovateľná hlava preniknú aj do ťažko dostupných miest medzi zubami. Na prevenciu a liečbu paradentózy v ňom nájdete spoľahlivého spojenca.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .