Království tianDe

Nepodceňujte odhalené krčky. Je to hra o čas

26.08.23 832x prečítané

Aj tento problém treba včas riešiť

ZdieľaťNepodceňujte odhalené krčky. Je to hra o čas

Odhalené zubné krčky zo začiatku nemusia vôbec bolieť. Napriek tomu sa neoplatí túto hrozbu vo vašich ústach podceňovať. Často signalizuje vážnejšie problémy alebo vás časom veľmi bolestivo potrápiť. Či už pri čistení alebo konzumácii jedla a pitia.

Ako na odhalené krčky prídete? Najčastejšie pri jedle

Odhalené zubné krčky, teda miesta medzi zubom chráneným sklovinou a koreňom, nesprevádzajú spravidla znateľné symptómy. Problémy však spoznáte, ak vaše zuby začali byť precitlivené na kyslé, studené a teplé jedlá či nápoje . Pri detailnejšom pohľade sa dajú ťažkosti odhaliť aj tak, že sa zuby vizuálne predĺžia . Presnú diagnózu dokáže určiť až zubár, preto jeho návštevu pri prvých príznakoch zbytočne neodďaľujte.

Najrizikovejšou skupinou sú dospelí vo veku 40 a viac rokov. S vekom totiž dochádza k úbytku tkanív a prirodzenému obnaženiu koreňa zuba. Ustupujúce ďasná spôsobuje mnoho faktorov. Niektoré z nich ovplyvniť môžete, niektoré z nich už menej. Faktorov, ktoré pôsobia na zdravie ďasien, respektíve ich ústup, je niekoľko.

Medzi najčastejšie príčiny odhalených krčkov patria:

  • Nesprávna technika čistenia, pri ktorej dochádza k zbytočnému tlaku na ďasná .
  • Používanie kefky s príliš tvrdými štetinkami .
  • Zlá a zanedbávaná ústna hygiena .
  • Vrodené predispozície (spôsobenie uloženia zuba v ďasne).

Za odhalenými krčkami môže stáť aj paradentóza. Nepodceňujte jej riziko

Odhalené zubné krčky sú tiež symptómy skrytej hrozby - zápalu paradontu, čiže paradentózy. Na začiatku tohto chronického zápalu stojí zubný povlak , ktorý je obľúbeným rejdiskom mikroorganizmov - baktérií. Tie sa prostredníctvom vznikajúcich skuliniek dostávajú medzi zub a ďasno a páchajú ďalšiu škodu. Neliečená paradentóza potom spravidla vedie k nezvratnej strate zuba . Aj preto sa o svoj chrup starajte naozaj pozorne.

Pravidelná starostlivosť o ďasná je základ. Myslite na to, než bude neskoro

Odhalené zubné krčky väčšinou nesprevádzajú dlhotrvajúcu bolesť. Z toho dôvodu ústup ďasien mnohokrát ani sami neodhalíte. Aj preto sú najdôležitejšie pravidelné návštevy zubného lekára , ktorý tento problém včas odhalí a navrhne spôsob liečby.

Veľa pomôže aj zlepšenie techniky čistenia zubov a používania skutočne účinných zubných pást , ktoré vás spoľahlivo zbavia zubného povlaku a zároveň posilnia vaše ďasná. Zubný povlak je totiž spúšťačom obávaného chronického zápalu (paradentózy/paradontitídy).

Odhalené zubné krčky sa riešia aj chirurgicky. Niekedy ale stačí staviť na včasnú prevenciu

Odhalené zubné krčky liečia zubárovi odborným umiestnením špeciálne výplne a plastikou ustupujúcou ďasná. Stav svojich ďasien môžete priaznivo ovplyvniť aj vy. Napríklad:

  • nácvikom správnej techniky čistenia zubov
  • používaním kefky s mäkkými štetinkami
  • používaním špeciálnej zubnej pasty na citlivé zuby
  • zmenou jedálnička (obmedzenie sladkých a tučných jedál)

Zo všetkého najdôležitejšie je čeliť samotnému odhaleniu krčkov. Keďže ústup ďasien súvisí aj s rozvojom zápalov, používanie vhodnej a účinnej zubnej pasty by ste nemali podceňovať. Zubná pasta by mala mať dve kľúčové vlastnosti – pôsobiť preventívne a zároveň hojivo.

Vyskúšajte zubné pasty tianDe s výťažkami z harmančeka, sladkého drievka, ženšenu a ďalších bylín

Zloženie zubných pást tianDe je unikátny tým, že vychádza z prírodných receptúr z Ázie a Taigy . Vďaka bylinným výťažkom pomáha bojovať proti zubnému povlaku a paradentóze. Navyše pri tianDe nájdete pasty, ktoré neobsahujú flór. S nevítanými baktériami zatočí aj pravidelné používanie Fyto ústnej vody, ktorá slúži na prevenciu kazu a paradentózy a eliminuje zápach z úst.

S prevenciou zubných krčkov súvisia aj mäkké kefky na zuby

Účinnú prevenciu vám zaistia aj vhodné kefky na zuby. TianDe kefky šetrne čistia nielen zuby, ale aj ďasná, kde sa hromadí až 90% ústnych baktérií. Špeciálne štetinky preniknú aj do ťažko prístupných miest, vrátane medzizubných priestorov a parodontálnych vreciek.

Chráňte aj zubné krčky svojich detí. Zaobstarajte im šetrné zubné pasty aj kefky

Deťom problémy s odhalenými zubnými krčkami nehrozia. Ale okolo dvadsiatich rokov sa už objaviť môžu. Pomôžte svojim deťom týmto problémom predísť. Učte ich odmalička, ako sa správne starať o zuby a že je dôležité používať správne kefky aj pasty.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .