Království tianDe

Chystáte sa na hory? Nezabudnite na opaľovací krém

26.08.23 390x prečítané

Nezabudnite sa chrániť pred slnkom, aj keď sa práve schováva za mraky, o to viac so stúpajúcou nadmorskou výškou.

ZdieľaťOpaľovací krém na hory

Hory a zimné radovánky neznamenajú len bezstarostné chvíle pohody, ale aj skryté nebezpečenstvo v podobe zákerných slnečných lúčov . Zatiaľ čo v letných mesiacoch je ochrana pokožky pred prudkým žiarením pre mnohých z nás samozrejmosťou, v zimnej sezóne na ňu väčšinou zabúdame. Ochranu pred škodlivým UV žiarením by sme nemali podceňovať najmä, ak sa chystáme na hory. Pozrite sa, čo vám okrem narazených kostrčí a omrznutých tvárí v období zimných radovánok reálne hrozí. Prevencia a ochrana proti škodlivému UV žiareniu vám napovie.

Sneh ako UV zrkadlo. Pokožka dostáva na horách zabrať, tak ju bráňte

Milujete zimné športy a turistiku? Potom zbystrite. Škodlivé ultrafialové žiarenie nie je len záležitosťou letných mesiacov, ale vyskytuje sa aj vo vyšších nadmorských výškach v období zimnej sezóny. Jeho koncentrácia je na horách až o desiatky percent väčšia ako v nižšie položených častiach . Škodlivé UV žiarenie navyše na pokožku nepôsobí priamo zo slnka, ale odráža sa aj od bieleho snehu. Najväčšie riziko potom podstupujete, pokiaľ svoju pleť necháte v tých najvyšších nadmorských výškach bez ochrany. Čo sa týka aj vrcholkov českých najvyšších hôr.

Rovnako tak ako na pláži alebo pri rybníku, najrizikovejšou dobou je pravé poludnie. Aj na horách však platí, že nadmerné slnečné lúče znášajú ľudia rôzne. Záleží na type vašej pleti. Nespoliehajte sa však na to, že ak sa vaša pokožka v lete dobre opaľuje, že ju necháte v zime bez ochrany. Kvalitný opaľovací krém s vysokým SPF faktorom ochráni povrch kože pred dvoma typmi UV žiarenia, preto je povinnou výbavou na hory.

Zákerné lúče útočia vo dvojici. Pred čím sa vlastne potrebujete chrániť?

UV žiarenie nestojí len za bronzovo opálenou pokožkou, ale aj výskytom tých najzávažnejších kožných chorôb. Okrem pokožky ohrozuje aj zdravie vášho zraku. Spravidla sa jedná o dva typy UV žiarenia:

  • UVA žiarenie , ktoré na vašu pokožku pôsobí, je najviac. Tvorí až 99% celého spektra UV žiarenia.
  • UVB žiarenie je väčším strašiakom, pretože negatívne pôsobí na živé organizmy. Rozkladá napríklad pre život dôležité bielkoviny a poškodzuje bunky.

Kvalitný opaľovací krém na hory vás ochráni aj na zjazdovke

Skutočne účinný opaľovací krém alebo mlieko musí mať dve kľúčové vlastnosti . Musí mať vysokú hodnotu SPF (kapacity prípravku blokovať škodlivé žiarenie) a musí chrániť proti obom typom UV žiarenia . V prípade UVB žiarenia chráni prípravok proti spáleniu kože a poškodeniu buniek, v prípade UVA žiarenia vystavuje bariéru starnutia kože. Nezabudnite, že okrem pokožky je potrebné na horách chrániť aj zrak. Opaľovacie mlieko tianDe SPF 30 spoľahlivo ochráni vašu pokožku pred škodlivým žiarením na niekoľko hodín. Jemné mlieko je navyše vodeodolné. Túto vlastnosť oceníte nielen pri bláznení vo vode, ale aj na svahoch zjazdoviek alebo na horských túrach.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .