Království tianDe

Paradentóza neskrýva príznaky. Krv je varovanie

26.08.23 625x prečítané

Ozýva sa nenápadne, ale jej dôsledky sú pre váš úsmev fatálne. Riešte problém, kým je čas.

Zdieľať
Paradentóza neskrýva príznaky. Krv je varovanie

Trápi vás pohľad do umývadla po čistení zubov kvôli krvavým stopám ? Bolí vás opuchnuté ďasná? Zakrývate si ústa kvôli zápachu ? Alebo pociťuje kývanie zubov ? Či už vás upozornil zubár alebo ste podobné problémy objavili sami, nenechajte prejavy zápalu závesného aparátov zubov zájsť ďaleko. Paradontóza totiž v konečnom dôsledku vedie k nenávratnej strate zubov. Pozrite sa, aké príčiny za týmto častým ochorením chrupu stoja.

Zubný povlak a baktérie. Dve hlavné príčiny paradentózy

Paradentóza, paradontitída, paradontóza alebo parodontóza. Takéto odborné mená dostalo zápalové chronické ochorenie paradontu - závesného aparátu zubov. Tkanivo, ktoré obklopuje, fixuje a chráni samotný zub, v prvom rade narúša zubný povlak, ktorý stojí na prvopočiatku vzniku ochorenia.

K zápalu vedú štrbiny

  • Zubný povlak je "ideálnym" prostredím pre mikroorganizmy. K jeho opätovnému výskytu na zuboch dochádza spravidla v intervale 6 až 12 hodín.
  • Mikroogranizmy narúšajú medzizubné priestory a dochádza k vzniku takzvaných paradontálnych chobotov – sterbín.
  • V štrbinách sa usadzujú baktérie, ktoré tvoria toxíny . Dochádza k zápalu a rozpuku paradentózy.

Prevencia je základ. Rieši príčiny paradentózy

Choroby paradontu postihujú v rozličných fázach veku až 90% populácie . Najdôležitejšia je prevencia , ktorá znamená pravidelné čistenie zubov a vhodná voľba jedálnička. K rozvoju zubného povlaku dochádza kvôli častej konzumácii sladkých potravín, ktoré sa podpisujú nielen pod vznikom paradentózy, ale aj zubného kazu. K poškodeniu závesného aparátu zubov dochádza napríklad aj pri nadiernom fajčení alebo konzumácii alkoholu. Podstaté je to, že paradentóze ide starostlivým čistením a správnou technikou predchádzať. Výberom vhodných a účinných zubných pást a ústnych vôd môžete toto chronické ochorenie liečiť.

Riešenie paradentózy začína pri vašej paste a ústnej vode

Venujte svojim zubom pravidelnú starostlivosť. Čistite si zuby aspoň dvakrát denne. Dbajte ale aj na svoj jedálniček. Príliš cukru a nezdravé návyky, ako je napríklad fajčenie, vášmu chrupu rozhodne neprospievajú. Aj napriek tomu, že sa prvé príznaky paradentózy už objavili, neprepadajte panike. Siahnite po šetrných bylinných zubných pastách , ktoré sú neoceniteľným spoločníkom v boji proti zubnému povlaku a paradentóze. Ideálne, keď neobsahujú fluór a sú vhodné pre citlivé zuby . Baktérie v ústach dokážu narobiť poriadnu paseku. S nepozvanými mikroskopickými návštevníkmi zatočí bylinné fyto ústnej vody. Tie slúžia na prevenciu kazu, paradontózy a eliminujú nepríjemný zápach z úst.

Dôležitým spojencom v starostlivosti o zuby je kefka

Bezva pomocníkom je zubná kefka s mäkkými silikónovými štetinkami. Sú totiž šetrné k ďasnám aj k zubnej sklovine a bez problémov preniknú aj do ťažko dostupných miest medzi zubami. Skvelú službu pri čistení zastanú zubné kefky s polohovateľnou hlavou. Tie si môžete nastaviť v rôznom uhle, vďaka čomu sa ľahko dostanete až k zadným zubom. Spoločne so zubami nezabúdajte čistiť aj ďasná , na ktorých sa hromadí až 90% ústnych baktérií.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434577x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .