Království tianDe

Kedy z pohľadu TČM volá vaše srdce o pomoc?

26.08.23 774x prečítané

Trápi vás krvný tlak, nespavosť, migréna, zápcha alebo studené končatiny? Venujte pozornosť srdcu, ktoré tým na seba možno upozorňuje.

Zdieľať
Kedy z pohľadu TČM volá vaše srdce o pomoc?

Podľa tradičnej čínskej medicíny je srdce naším pohancom života. Srdce riadi náš cievny systém, ovláda naše orgány, náš psychický stav aj emócie.

Srdce alebo Shen je náš vládca, náš cisár. Obdobie srdca nastáva podľa slnečného kalendára začiatkom skorého leta, teda 5. mája . Máj venujte regenerácii práve srdcu, ktoré je v máji oslabené. Srdcu patrí element ohňa . Srdce je dôležité pre funkciu celého organizmu a pre naše emócie . Čas pre regeneráciu srdca nastáva v čase 11:00 - 13:00 hodín .

SRDCE - JANG - OHEŇ - MÁJ - ČASNÉ LETO REGENERÁCIA POČAS DŇA 11:00 - 13:00 h

Naše telo je chrámom našej duše, ktorému vládne srdce.

Orgán, ktorému sú všetky ostatné orgány podriadené. Srdce je orgánom, ktorý funguje len ako celok. Nemôžeme žiť iba s časťou srdca, ako je to u iných orgánov. Je preto nevyhnutné sa o naše srdce starať s láskou a dať mu tiež poriadok.

Na srdci závisí celý cievny systém a má silu poháňať krv v celom našom tele. Vďaka tomu ovláda všetky orgány, náš psychický stav aj naše emócie.

Keď nemôže srdce spať, dochádza k disharmónii cisárskeho lôžka. Znamená to napríklad horúcu krv z našich prílišných emócií. Riešenie náročných situácií je preto vhodné odložiť na deň, mimo 11.00 a 13.00 hodinu, kedy srdce regeneruje.

Srdcu patria emócie a pocity ako sú láska, radosť, vnútorné šťastie, pokora či túžba, zároveň však aj nervozita, pocit viny a zášť.

Emócie rozhodne neschovávajte pod koberec

Pokiaľ dáme priechod emóciám, zaistíme si čistý priechod energiou naprieč celým telom i dušou, a vďaka tomu môžeme žiť život v zdraví a harmónii.

Čo spôsobuje nedostatok energie
(slabá krvotvorba):

 • nízky krvný tlak
 • chronické potenie
 • nespavosť
 • zlé prekrvenie končatín
 • zábudlivosť

Čo spôsobuje príliš energie
(oheň v komunikácii):

 • migrény
 • vysoký krvný tlak
 • zápcha
 • nadmerný smäd
 • červená tvár
 • nadmerné potenie

Ktoré orgány sa k nám prihovárajú, keď je sdrko v nepohode?

Unavené srdce, ospalý cisár, k nám prehovorí cez orgány, ktorými sú jazyk, močové cesty, tenké črevo, obličky, zrak, slezina, pľúca, pečeň.

Srdcová dráha putuje od srdca tromi smermi. Jedna vedie do tenkého čreva, druhá ide cez hltan k očiam a tretia ide cez ľavú stranu pľúc k podpazušie, aby potom ďalej putovala cez zadnú stranu ľavej ruky do dlane a do malíčka. Preto tiež jedným z príznakov infarktu myokardu pacienti uvádzajú bolesť ľavej ruky.


Čím môžeme pohladiť naše srdce?

Blahodarné látky pre naše srdce sú koenzým Q10, antioxydanty, omega 3, vitamín E, horčík, vápnik. Superpotraviny, ktoré nášmu srdcu urobia dobre sú napríklad zelený čaj, amarant (amarantový olej), vláknina (ovocie, zelenina, celozrnné produkty), steroly (orechy, obilniny, jogurty, pomaranče), himalájska soľ, bobkový list.

Najmä v období skorého leta môžeme pre naše srdce urobiť veľkú službu prostredníctvom odľahčeného jedálnička a náloží vitamínov.

Superpotraviny , ktoré nášmu srdcu urobia dobre sú napríklad zelený čaj, amarant (amarantový olej), vláknina (ovocie, zelenina, celozrnné produkty), steroly (orechy, obilniny, jogurty, pomaranče), himalájska soľ, bobkový list.


Ako podporiť srdce so starostlivosťou tianDe?

Aby bol náš cisár spokojný, pripravili sme na obdobie mája vhodné produkty, ktorými môžete svoje srdce podporiť

Tablety s extraktom z vínnej révy

Tento komplex je doplnkom stravy, ktorý sme vytvorili ako podporu pred oxidačným stresom. Extrakty zo semien vínnej révy a listov zeleného čaju sú prírodnými antioxidantmi, ktoré sa podieľajú na potlačení voľných radikálov. Prírodné antioxidanty nie sú len štítom pre vaše srdce a nervovú sústavu, ale podporujú aj kondíciu vašej pokožky. Tablety môžete využívať ako mesačnú podpornú kúru.

Dávkovanie: 1 tableta 2x denne s jedlom

Bylinná zmes Taiga vision

Svetlík lekársky – normálny stav zraku. Vrbovka úzkolistá - antioxidant, relaxácia a duševná a fyzická pohoda. Ďatelina lúčna - normálna činnosť srdca - kardiovaskulárny systém - krvný tlak. Čučoriedky plody – antioxidant, normálny stav zraku. Ľubovník – normálne trávenie
Dávkovanie : 3x denne 1 šálka

Čaga s múmiom - vitalita zo srdca Altaja

Výživový doplnok ako unikátny komplex 30 kapsúl obsahuje výťažok z huby čaga . Tá je bohatá na imunostimulanty beta glukány, flavonoidy, vitamín D a ďalšie látky. Vďaka tomu získate oporu v boji s únavou a stresom. Komplex obsahuje aj extrakt zo živice mumio . Je plný minerálov a stopových prvkov. Tretím do partie je výťažok z bobule arónie bohatý na antioxidanty.

Dávkovanie: 1x denne (do 12:00 hod), odporúčaná doba užívania je minimálne 3-8 mesiacov v kuse, pretože huby majú všeobecne pomalý nástup.

Ďalej odporúčame "prikúpiť" nálož vitamínov , ktorá podporí správnu rovnováhu organizmu. Odporúčame dva komplexy, ktoré sa delia podľa vekovej kategórie do 35 rokov a 35+.

Funkčný komplex Citrokalcevit

Doplnok stravy určený do 35 rokov.
Je plný vitamínov , ktoré sú potrebné pre správne fungovanie organizmu, odstraňuje prekyslenie a navyše obsahuje vápnik , prospievajúci kondícii kostí a zubov.

Dávkovanie : 4 tablety denne, po 21:00 hodine

Calcemarine complex

Pre osoby staršie ako 35+

Jedná sa o doplnok stravy obsahujúci komplex vitamínov a minerálov , ktoré je vhodné telu dopĺňať. Odporúčame ho zaradiť na užívanie pokiaľ máte oslabenú imunitu, trápi vás nekvalitný spánok, únava alebo ak máte nekvalitné vlasy nechty.

Dávkovanie : 4 tablety denne po 21:00 hodine

Kúru srdcu doprajte počas mája . Apríl je mesiacom pečene a napísali sme o nich článok tu . Budúci mesiac si zase povieme niečo o tenkom čreve .

Majte sa krásne a myslite na svojho cisára, svoje srdce :)

 

Vaše Kráľovstvo tianDe

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434749x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423955x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .