Království tianDe

Chráňte zdravie svojich zubov aj celej ústnej dutiny. Najdôležitejšia je prevencia

05.02.24 2132x prečítané

Staráte sa o svoje zuby aj ústnu dutinu?

ZdieľaťChráňte zdravie svojich zubov aj celej ústnej dutiny. Najdôležitejšia je prevencia

Staráte sa o svoje zuby dobre? Každodenná starostlivosť o zuby a ďasná má byť rutinou. Nestačí vziať do ruky kefku a pastu. Dôležitý je komplexný prístup . Ako raz dovolíte baktériám načnúť zubnú sklovinu, už zub bez vŕtania a výplne najskôr nezachránite. Ak sa nechcete oklamať o krásny a žiarivý úsmev , berte starostlivosť o ústnu dutinu naozaj vážne.

Trasú sa vám pred každou návštevou zubára nohy? Spoľahnite sa na zubnú starostlivosť tianDe a choďte do ordinácie s úsmevom.

Do starostlivosti o zuby sa pustite skôr, než priletí zúbková víla

Predtým sa tradovalo, že na mliečnych zuboch huby záleží. Našťastie veda od čias našich prababičiek pokročila. Dnes už vieme, že základ pre zdravie zubov sa stavia už od prerezávania prvého mliečnaku. Učte svoje deti každodennému rituálu ústnej hygieny už od batoľacieho veku. S prvými príkrmami totiž prichádza čas na starostlivosť o zúbky.

Zubné kefky od tianDe sú ideálnou voľbou pri nácviku čistenia

Ich silikónové štetinky sú jemné a mäkké, takže nepoškriabu ani citlivé detské ďasná . Veľkou výhodou je odnímateľná hlava kefky , ktorá umožňuje flexibilne upraviť jej sklon. Ľahko s ním vyčistíte aj spodnú časť zadných zubov.

Na citlivé zuby si vezmite uhlie

Využite čistiacu silu špeciálnej kefky s bambusovým uhlím . Jeho ultratenké štetinky šetrne a efektívne odstraňujú povlak, leští zubnú sklovinu a zároveň masírujú ďasná . Vďaka svojej jemnosti a hrúbke ľahko preniknú aj do zle prístupných miest. Čierne uhlie sa odjakživa používa ako silný čistiaci prostriedok. Pravidelným používaním čiernej kefky docielite šetrné vybielenie zubov.

Zabudnite na čas. Správne čistenie neurýchlite

Zuby si čistite aspoň 2x denne, ideálne však po každom jedle. Na kefku naneste zubnú pastu s veľkosťou hrášku. Každý zub čistite zvlášť . Nikdy na kefku netlačte. Nejde o to zodrieť povlak a nečistoty zo zubov silou. Dôležitá je vytrvalosť . Mäkké štetiny kefky sa postatrajú o celý zub a bezchybne ho očistí. Odmenou za čas vám budú zdravé zuby aj ďasná a žiarivý úsmev.

Naučte sa používať medzizubné kefky a niť

Použitím kefky ústna hygiena nekončí. Každý zub má päť plôch, ktoré treba vyčistiť. Je nutné odstrániť povlak a zvyšky jedla aj z ťažko prístupných miest medzi zubami . S tým si väčšinou klasická kefka neporadí. Zle vyčistený medzizubný priestor môže byť príčinou ochorenia ďasien. Na rad tak prichádza použitie nite a medzizubných kefiek. Na úzky priestor medzi prednými zubami si vezmite niť a na zadnú medzizubnú kefku. Zo začiatku môže dochádzať ku krvácaniu ďasien, ale nenechajte sa tým odradiť. Krvácanie po čase odznie.

Ako na správnu techniku čistenia

  1. Začínajte od predných rezákov hornej čeľuste. Štetinky priložte kolmo na zuby pod uhlom 45 stupňov.
  2. Krúživými pohybmi jemne pucujte povrch zubov a ďasien. Postupujte od predných zubov po zadné.
  3. Prejdite na vnútornú stranu zubov a očistite ich rovnakým spôsobom. Je dôležité udržať po celú dobu čistenia štetinky na rozhraní zuba a ďasná.
  4. Potom čistite hryzacie plochy zubov. A celý proces opakujte aj pri spodnej čeľusti.
  5. Odtrhnite si kúsok zubnej nite a prestrčte ju medzi predné zuby. Čistite ťahom od zhora nadol a tiež do strán obtiahnutím zuba.
  6. Zoberte si k ruke medzizubnú kefku. Jeho hrúbku zvoľte podľa veľkosti medzier. Prestrčte kefku do priestorov medzi zadnými zubami a niekoľkokrát ňou pohybujte spredu dozadu.
  7. Hygienu úst potom zakončite výplachom dutiny ústnou vodou.

Zubné pasty tianDe sú jednotkou na ceste za krásnym úsmevom

Máte citlivé zuby, zapálené ďasná alebo škvrny z pitia čaju a kávy? Na každý zubný neduh a pre krásne zuby bez kazov máme jedného čistiaceho špecialistu . Vaše zuby si berú na starosť vyladené kombinácie výťažkov z bylín a aktívnych látok.

Bambusová soľ si poradí so zatvrdnutým zubným kameňom

Zubný kameň sa tvorí z nánosov povlaku. Ten je síce spočiatku mäkký, ale postupne vo vrstvách na zuboch skamení. Extrakt z bambusu je vynikajúcim absorbentom, ktorý zuby povlaku a kameňa zbaví.

Zuby ako perličky. Blysnite sa úsmevom hollywoodskych hviezd

Časté popíjanie kávy, červeného vína alebo čierneho čaju sa čoskoro prejaví na zubnej sklovine. Zažltnutie aj nevzhľadných škvŕn sa zbavíte bieliacou zubnou pastou . S ľahkosťou odstráni aj tie najodolnejšie škvrny.

Máme aj jedného špecialistu pre juniorov

Detská zubná pasta Prodental sa šetrne stará o zúbky tých najmenších. Prináša ochranu mliečnym aj stálym zubom. Osviežujúcu jablčnú chuť si malé deti zaručene obľúbia.

Fyto sprej s propolisom bojuje proti nepríjemnému zápachu

Zaobstarajte si do kabelky osviežujúceho pomocníka fyto sprej s propolisom a vzácnymi bylinkami sibírskej Tajgy. Propolis je známy pre svoje regeneračné účinky . Efektívne sťahuje ďasná, zmierňuje ich podráždenie a osviežuje dych.

Zdravie zubov a ďasien ovplyvníte nielen správnou starostlivosťou. Zamerajte sa aj na vyváženú stravu a dostatočný príjem vitamínov aj minerálnych látok. Obmedzte zbytočný cukor, zaraďte do jedálnička zdravé tuky, bielkoviny a komplexné sacharidy.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434576x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .