Království tianDe

Prečo je dôležité starať sa o vlasovú pokožku

28.11.23 653x prečítané

Starostlivosť o vlasy nie je len o šampóne a netýka sa iba vlasov. Treba myslieť aj na pokožku hlavy, zvlášť, keď sa objavia lupiny alebo iné problémy.

ZdieľaťPrečo je tak dôležité starať sa o vlasovú pokožku: Kľúč k zdravým a krásnym vlasom

Väčšina z nás sa sústredí na starostlivosť o vlasy, ale často prehliadame, že základom krásnych a zdravých vlasov je zdravá vlasová pokožka. V dnešnom blogu sa zameriame na dôvody, prečo je starostlivosť o vlasovú pokožku taká dôležitá, a aké kroky môžete podniknúť, aby ste jej poskytli tú najlepšiu starostlivosť.

Čo získate správnou starostlivosťou o vlasovú pokožku?

Prevenciu vypadávania vlasov a podporu rastu

Vlasy rastú z vlasovej pokožky. Vlas je vyživovaný pod pokožkou cez vlasovú cibuľku. Skúste si uvedomiť, ako taký vlas vyzerá na povrchu, ale aj pod povrchom. Jedine zo zdravej pokožky rastie zdravý vlas. Pokiaľ sa o ňu nebudete riadne starať, môže dôjsť k problémom ako je začervenanie, tvorba lupín, mastiaca sa pokožka, podráždenie a dokonca aj vypadávanie vlasov. Správna starostlivosť o vlasovú pokožku, vrátane pravidelného jemného umývania a masáže, pomáha stimulovať rast a udržovať vlasy v dobrej kvalite.

Hydratácia pokožky

Vlasová pokožka produkuje prirodzený maz, ktorý pomáha hydratovať vlasy a udržiavať ich zdravé. Pokiaľ nestaráte o vlasovú pokožku správne, môže dôjsť k nerovnováhe v produkcii mazu, čo spôsobuje suchú pokožku alebo naopak nadmerne mastiacu sa pokožku. Pravidelná starostlivosť o vlasovú pokožku zaisťuje, že sa maz dostáva do vlasov a pomáha udržiavať ich hydratáciu.

Prevencia vzniku lupín a svrbenie

Lupiny a svrbenie vlasovej pokožky sú nepríjemné problémy, ktoré môžu spôsobiť nepohodlie, zhoršiť celkový vzhľad vlasov a znižovať naše sebavedomie. Pravidelným správnym umývaním a udržiavaním zdravého prostredia pre vlasovú pokožku môžete predchádzať týmto problémom a udržovať ju čistú.

Lepší vzhľad vlasov

Nie je tajomstvom, že zdravá vlasová pokožka znamená zdravé a krásne vlasy. Pokiaľ sa o ňu riadne postaráte, zlepšíte vzhľad a lesk vlasov. Pokožka bez lupín a nadmernej produkcii mazu vám poskytne dokonalý základ pre rozžiarené a hodvábne vlasy.

Vlasy sú našou korunou krásy! Vlasy sú ale aj obrazom nášho zdravia!


Ako sa starať o vlasovú pokožku?

Cieľom starostlivosti o vlasovú pokožku je udržať ju v čo najlepšej kondícii, aby mohla produkovať čo najkrajší vlas. Čistá pokožka umožní jej hydratáciu a vďaka hydratácii je aj správne elastická. Pružná, elastická pokožka zaistí správne prekrvenie a tým pádom aj výživu vlasu cez vlasovú cibuľku.

5 užitočných rád:

Začnite vo vnútri, vnútornou harmóniou

Dodržujte pitný režim

Udržujte pokožku čistú a hydratovanú

Používajte kvalitnú vlasovú kozmetiku

Nechoďte spať s mokrou hlavou

Nechoďte spať s mokrou hlavou

Nosiť hodinu turban na hlave a ešte horšie, chodiť spať s mokrou hlavou, nesvedčí vlasovej pokožke, ani vlasom. Vlhká vlasová pokožka nedýcha a zaparuje sa. Tým sa stáva vhodným prostredím na šírenie kvasinky a plesní, kvôli ktorým sa môžu tvoriť lupiny, môže dochádzať k svrbeniu, citlivosti a zvýšenej produkcii mazu. V dôsledku nesprávnej hygieny vlasovej pokožky môžete prispieť k zvýšenému vypadávaniu vlasov.

Rada znie, vždy si vlasy vyfénujte. Môžete sa tak vyhnúť dermatitídam a častým problémom s vlasovou pokožkou.

Fénovanie pre lepšiu kvalitu vlasov

Možno patríte k tým šťastným, ktoré problémy s vlasovou pokožkou netrápia. Mohlo by vás ale zaujímať, ako fénovanie ovplyvňuje vzhľad a kvalitu vlasov. Pri správnom fénovaní sa vrchná vrstva vlasu, teda šupinky, ešte viac uzatvárajú. Tým sa vlas zatiahne a nedochádza k jeho rozstrapkaniu. Vlas je vďaka použitiu fénu, kefy a termoochrany krásne lesklý . Oproti tomu voľne schnúce vlasy nie sú tak lesklé a môže dochádzať k ich pórovitosti a krabeniu.

Za mokré vlasy vám nepoďakuje ani krčná chrbtica, ktorá je vystavená vlhku a chladu.

Vlasy si vždy vyfénujte a použite vhodnú ochranu pred tepelnou úpravou

Udržujte pokožku čistú a hydratovanú

Správna starostlivosť o pokožku a vlasy zahŕňa použitie kvalitných vlasových prípravkov, ale aj ich správne použitie a pravidelnú starostlivosť. Jedným z najdôležitejších krokov je pravidelné a správne umývanie vlasovej pokožky. Pri výbere vlasových produktov vyberajte vždy v prvom rade podľa stavu vlasovej pokožky, v druhom rade vyberajte starostlivosť podľa stavu dĺžok.

Na vlasovej pokožke sa drží pot, prebytočný maz, nahromadené kožné šupinky, ale aj prach a mastnota z okolitého prostredia, zvyšky stylingu a napríklad aj nános silikónu. Zanešená vlasová pokožka nemôže dýchať, nedostáva sa do nej potrebná hydratácia, dochádza k suchosti a tvorbe lupín . Pri mastiacej sa pokožke sú póry zanešené ao to viac sa pokožka snaží mazové kanáliky vyčistiť a produkuje tým o to viac mazu.

Vlasová pokožka

musí byť vždy čistá, aby mohla správne dýchať a netvorilo sa na nej prostredie vhodné na šírenie mikroorganizmov. Na šťastie vám na to postačí vhodná kozmetika a správna technika umývania.

AKO SPRÁVNE MYŤ VLASOVÚ POKOŽKU A VLASY?

Koľko šampónu je dostatočné množstvo?

Pár jednoduchých rád vám pomôže zlepšiť kvalitu vašej vlasovej pokožky. Keď si vlasy pred umytím učešete , zbavíte ich zvyškov stylingu, šupiniek kože a predídete strapateniu. Poriadnym namočením zaistíte, že sa voda dostane až na vlasovú pokožku. Novinkou pre mnohých z vás určite bude, že umývanie treba zamerať predovšetkým na vlasovú pokožku. Tomu zodpovedá aj množstvo šampónu, ktoré použijete. Vždy sa jedná približne o "oriešok" šampónu, ktorý si najskôr rozpeňte medzi prstami. Pre rôznu dĺžku vlasov sa teda množstvo šampónu veľmi nelíši, vždy ho nanášajte len na pokožku a tú jemne masírujte. Dĺžky stačí opláchnuť stekajúcou vodou so šampónom.

Čo získate masážou vlasovej pokožky?

Pokožku jemne masírujte bruškami brstov. Tým ju prekrvíte, stimulujete rast vlasov a jemne ju vyčistíte . Pokožka má byť pružná, elastická, nie napätá. Jedine elastická pokožka je schopná správne prijímať vodu aj živiny. Nikdy pokožku nedrbte nechty, tým by ste ju mohli podráždiť a narušiť ochrannú bariéru.

Trápi vás vypadávanie vlasov, lysiny, preriedené vlasy? Využite šikovný mezoroller, ktorý svojimi mikroihličkami stimuluje vlasovú pokožku až 1 cm do hĺbky a tým aktivuje rast nových vlasov.

Odporúčanie: aplikujte 3-4x týždenne, vždy len na umytú pokožku. Rolujte jemne mezorollerom pokožku smerom od temena hlavy až po čel. Vždy rolujte rovnaké miesto len 1x, pokračujte v pruhoch po celej hlave. Môžete aplikáciu kombinovať s použitím vlasového tonika, ktoré je možné aplikovať pred aj po rolovaní.

Opakujte umývanie druhýkrát!

Pocit krásne umytej pokožky ako od kaderníka môžete zažívať denne. Pri prvom umývaní zbavujete pokožku a vlasy usadených nečistôt ako je prach, pot, mastnota, šupinky kože, zvyšky stylingových prípravkov. Pri prvom umývaní šampón menej pení a je to práve tým, že je zmiešaný so všetkými tými nečistotami. Druhé umývanie sa už stará o vašu pokožku a vlasy, ktoré čistia do hĺbky. Šampón vlas otvára a je potrebné ho v ďalšom kroku opäť uzavrieť kondicionérom, balzamom či maskou, aby bol chránený.

Na dôkladné vyčistenie vlasovej pokožky použite šampón na hĺbkové čistenie. Vďaka obsiahnutému uhliu má výborné peelingové a detoxikačné schopnosti. Odstraňuje odumreté šupinky kože, zvyšky stylingu a silikóny. Absorbuje prebytočný maz a bojuje proti lupinám.

Hĺbkové čistenie opakujte každé 3-4 umývanie.

Vždy aplikujte kondicionér, balzam či masku!

Zatiaľ čo šampón vlas otvára a čistí, kondicionér vlas uzatvára a vyhladzuje jeho kutikulu - vrchnú ochrannú vrstvu. Následná starostlivosť, teda tá vyživujúca vo forme kondicionéra, balzamu či masky, vlas vďaka svojmu PH uzatvára a chráni.

Kondicionér a balzam sa starajú o vlasy na povrchu, dodávajú vlasom hydratáciu, lesk a usňadňujú rozčesávanie. Maska je určená na hĺbkovú regeneráciu a výživu vlasov. Je to intenzívna starostlivosť, ktorá dostavuje vlasové vlákno tam, kde je vlas zničený. Masku odporúčame aplikovať pri každom 3-4 umývaní. Pre svoj rehabilitačný účinok sa niektoré naše masky aplikujú priamo na vlasovú pokožku, ktorou regenerujú a stimulujú rast vlasových folikulov.

Ak túto fázu vynecháte, vaše vlasy budú náchylné na poškodenie vonkajšími vplyvmi, budú lámavé, rozstrapkané a bez lesku.

Domáca procedúra, za ktorú vám vlasy poďakujú

Intenzívnejšieho účinku masky docielite, pokiaľ dôkladne vytlačíte prebytočnú vodu z vlasov, usušíte jemne uterákom, nanesiete masku a vlasy ošetrené maskou schováte pod igelitové vrecko. Takto vlasy zabalíte do turbanu a necháte pôsobiť 10-15 minút. Potom opláchnete vodou. Platí to aj pre masky, ktoré sa nanášajú priamo na pokožku.

Doplňujte dôležité vitamíny

Dostatok vitamínov v tele spočíva v ich schopnosti posilňovať a chrániť vlasy od korienkov po končeky. Vitamíny, ako je biotín a vitamíny skupiny B , napomáhajú zdravému rastu vlasov a zabraňujú ich lámaniu. Vitamín A udržuje hydratáciu vlasov a podporuje zdravú pokožku hlavy. Vitamín C podporuje celkový stav pokožky. Vitamín E pomáha cirkulácii krvi a tým prispieva k lepšiemu prekrveniu vlasovej pokožky.

Doplňovanie vitamínov je navyše vhodnou prevenciou vypadávania vlasov v dôsledku ich nedostatku. Investícia do kvalitných vitamínov a minerálov teda predstavuje dôležitú súčasť celkovej starostlivosti o vlasy a zdravý životný štýl.

Ak chcete chrániť pokožku, vlasy a nechty pred predčasným starnutím , stavte na tajomstvo tradičnej čínskej medicíny. Výživový doplnok Komplex Piaoliang je plný antioxidantov, vitamínov a minerálov

Doplniť telu potrebné vitamíny, minerály a dodať ľahko vstrebateľný vápnik môžete vo forme doplnku stravy Calcemarine Complex . Bol vyvinutý na podporu zdravej pokožky, zubov, vlasov, nechtov a kĺbov . Vápnika v tele s pribúdajúcim vekom ubúda, pritom je dôležitý pre produkciu niektorých hormónov , ktoré ovplyvňujú, okrem mnohých, aj kvalitu a rast vlasov.

Pitný režim

Úplným základom je dodržiavanie pitného režimu , snažte sa vypiť 300 ml vody každú hodinu. Hydratácia pokožky je nevyhnutným prvkom jej kvality. Pokiaľ vás trápia lupiny a suchá pokožka, o to viac pite vodu. Pozor na zelený čaj a niektoré čaje bylinkové, ktoré môžu mať naopak dehydratačný účinok. Obmedzte pitie kávy a alkoholu.

Vyvážený jedálniček

Pre zdravé vlasy je strava kľúčovým faktorom, ktorý nesmiete zabúdať, ak chcete mať krásne a pevné vlasy. Venujte pozornosť konzumácii kvalitných bielkovín , ako sú hydina, ryby alebo strukoviny. Tieto zložky sú základom pre tvorbu keratínu, základnú stavebnú jednotku vlasov. Nezabudnime na omega-3 mastné kyseliny , ktoré nájdete v rybách, ľanových semienkach či orechoch, pretože napomáhajú hydratácii pokožky hlavy a vlasov. Zahrňte do svojho jedálnička aj ovocie a zeleninu bohatú na vitamíny a antioxidanty, ako sú citrusy a tmavo zelená listová zelenina. A konečne, nezabúdajte na zdravé tuky, celozrnné obilniny a mliečne výrobky , ktoré poskytujú ďalšie dôležité živiny pre naše vlasy.

Takto vyvážená strava vám pomôže dosiahnuť zdravé, silné a lesklé vlasy, ktoré budú hrdým odrazom vášho životného štýlu.

Krásne vlasy sú cestou k sebavedomiu a radosti

Starať sa o vlasy a vlasovú pokožku je nevyhnutnou súčasťou našej každodennej rutiny, ktorá nám pomáha udržať vlasy zdravé a krásne. Venujte pozornosť správnemu umývaniu, výberu šetrných produktov a doplňovaniu dôležitých vitamínov. Či už máte krátke alebo dlhé vlasy, pamätajte, že starostlivosť o ne je investíciou do seba samého a vášho celkového zdravia.

Užívajte si pocit hladkých a lesklých vlasov a radujte sa z každého dňa so sebavedomím, ktoré krásne vlasy prinášajú.

Nech sú vaše vlasy skutočnou korunou vašej krásy!

 

Mgr. Adelina Hessová

Produktový špecialista

Kráľovstvo tianDe

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434576x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423934x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .