Zľavy končí! Nakúpte výhodne pokiaľ je čas! Akcia končí už 30.4

Království tianDe

Prírodný dezodorant Alunit, pocit istoty bez zápachu a žltých škvŕn a prevencia rakoviny prsníka

07.12.23 6929x prečítané

Hľadáte alternatívu škodlivých antiperspirantov? Skúšali ste celý rad prírodných dezodorantov a stále to nie je ono? Vyskúšajte 100% prírodný Kryštálový dezodorant, ktorý spĺňa všetky nároky. Najbezpečnejší, najúčinnejší, šetrný k vášmu zdraviu aj k prírode.

ZdieľaťPrírodný deodorant Alunit, pocit istoty bez zápachu a žltých škvŕn aj prevencia rakoviny prsníka

Škodlivosť hliníka v antiperspirantoch na naše zdravie už asi nikoho neprekvapí. Mnoho žien, ale aj časť mužov sa preto rozhodla ísť alternatívnou cestou prírodných dezodorantov. Veľakrát títo zákazníci však narazili na sklamanie rovnako ako ja. Patríte medzi nich tiež?

Osobne prírodné dezodoranty používam minimálne 5 rokov. Vyskúšala som ich naozaj veľké množstvo av rôznych formách od krémových, cez roll-on, po tie sprejové. Ale pretože veľa športujem, dlho trvalo, kým som našla prírodný dezodorant, s ktorým by som sa cítila iste a sviežo aj pri hraní volejbalu a lezení na stene. Nakoniec som takého parťáka na všetky situácie našla, ale mal jedno „ale“, musela som kvôli nemu prestať nosiť biele tričká. Stačilo jedno použitie a žltý fľak v podpazuší odsúdil moje tričko miesto do práčky rovno do koša. Nešlo to totiž vyprať žiadnym možným spôsobom ani napriek všetkým mojim snahám.

Čo s tým? Nenosiť biele tričká alebo sa vrátiť k chemickým nepriateľom? Vybrala som si ísť cestou šedej myšky v šedých, ideálne čiernych farbách.

Svete div sa, po 5 rokoch hľadania som našla svoj ideál, prírodný dezodorant, ktorý spĺňa všetky moje nároky a navyše nerobí fľaky. Chcete ho prezradiť? Je to prírodný dezodorant Alunit, čo je minerál vulkanického pôvodu. Nefarbí, nerobí fľaky a ničí baktérie spôsobujúce zápach. Čítajte ďalej a ja vám predstavím ten najbezpečnejší a najúčinnejší dezodorant.

Poďme si najskôr ujasniť rozdiel medzi antiperspirantom a dezodorantom

Dezodorant: Bojovník proti zápachu

Dezodoranty sú navrhnuté na potlačenie nepríjemného zápachu tela. Hlavnou funkciou dezodorantu je neutralizovať zápach spôsobený baktériami, ktoré sa množia na pokožke a rozkladajú pot.

Zloženie dezodorantu:

 • Aromatické látky: dezodoranty často obsahujú parfumáciu, ktorá má prekryť nepríjemný zápach potu.
 • Dezodoranty môžu obsahovať zložky, ktoré pomáhajú kontrolovať vlhkosť a udržovať pokožku suchú.

Dezodorant: Bojovník proti zápachu

Antiperspiranty sú navrhnuté na potlačenie potu. Hlavným účelom antiperspirantu je obmedziť množstvo potu, ktoré sa uvoľňuje z potných žliaz. Toho dosahujú pomocou aktívnych zložiek, ktoré upchávajú potné žľazy.

Zloženie antiperspirantu:

 • Hliník: Hlavnou zložkou antiperspirantov je často hliník. Existuje niekoľko foriem hliníka najčastejšie sa môžete stretnúť s so zložkou chlórhydrát alumínia alebo Aluminum Chlorohydrate, ktoré sú pre telo škodlivé. Vytvára dočasný zátkový efekt v potných žľazách a znižuje množstvo potu, ktoré môže byť vylúčené na povrch pokožky.
 • Aromatické látky, farbivá, parabény, konzervanty

Hliník v antiperspirantoch: Čo by ste mali vedieť o jeho škodlivosti

Ako sme odkryli už vyššie, hliník hrá kľúčovú zložku v mnohých antiperspirantoch, hoci táto látka slúži na upchatie potných žliaz a tým vedie k potlačeniu potenia. Nie je však hliník ako hliník a na rozdiel od škodlivých zástupcov chlórhydrát alumínia, Aluminum Citrate alebo Aluminum Chlorohydrate poznáme aj neškodné prírodné formy hliníka, ktoré sú uznávané pre prírodnú kozmetiku s názvom Potassium Alum alebo Ammonium Alum.

Poďme sa pozrieť, prečo by ste sa mali vyvarovať tomu „škodlivému“ hliníku.

1. Upcháva potné žľazy

Hlavnou funkciou hlinku je takzvane zazátkovať potné žľazy a zabrániť tak vylučovaniu potu na povrch kože. To sa na prvý pohľad môže javiť ako skvelý benefit. Chytré ženy ale vedia, že potenie a vylučovanie potu je dôležitým mechanizmom, ktorý pomáha telu regulovať teplotu a odstraňovať toxíny z tela von.

Upchaté potné žľazy môžu narušiť tento dôležitý proces a spôsobiť neprirodzené hromadenie toxických látok v tele.

2. Riziko rakoviny prsníka a Alzheimerovej choroby

Existujú obavy, že dlhodobé používanie antiperspirantov s obsahom hliníka môže mať negatívny vplyv na zdravie. Niektoré štúdie naznačujú možné spojenie medzi hliníkom a výskytom rakoviny prsníka a Alzheimerovej choroby. A pozor, aj u mužov sa vyskytuje rakovina prsníka. Aj napriek absencii štúdií, ktoré by túto súvislosť priamo potvrdzovali, je lepšie byť obozretný a chrániť svoje zdravie.

3. Podráždenie pokožky a alergie

Hliník môže spôsobiť podráždenie pokožky u citlivých jedincov. To sa prejavuje ako začervenanie, svrbenie a vyrážky v oblasti, kde bol antiperspirant použitý. Pokožka podpazušia je obzvlášť citlivá, a preto môže byť náchylná na podráždenie.

4. Odpad a ekológia

Nakoniec, antiperspiranty s hliníkom môžu mať negatívny vplyv na životné prostredie. Výroba a balenie týchto produktov často zahŕňa spotrebu energie a produkciu odpadu. Navyše, keď si umývame antiperspiranty s hliníkom z pokožky, táto chemická látka sa dostáva do vody a znečisťuje tak naše životné prostredie.

Zdravé alternatívy: prírodné dezodoranty

Pre tých, ktorí chcú minimalizovať potenciálne riziká spojené so škodlivým hliníkom v antiperspirantoch, je riešením dezodorant. Vyberať môžete medzi klasickými dezodorantmi s chemickými zložkami alebo môžete siahnuť po alternatíve prírodných dezodorantov bez nežiaducich zložiek. Jednou z takýchto alternatív je Kryštálový dezodorant Alunit.

Kryštálový dezodorant Alunit "Natural Veil"

Dezodorant tvorí 100% prírodný minerál sopečného pôvodu Alunit, takže v ňom nie je pre žiadnu zbytočnú chémiu miesto. Minerál sa do pokožky nevstrebáva, roztok zostáva na jej povrchu. Neupcháva tak kožné póry. Len ich prirodzene sťahuje a tým zmierňuje potenie a neutralizuje jeho pach.

Účinky Alunitu vás nadchnú:

 • ničí baktérie spôsobujúce zápach
 • nerobí fľaky
 • zmierňuje intenzitu potenia
 • bez parfumácie
 • bez farbív
 • bez parabénov
 • netoxický
 • hypoalergénne
 • vhodný aj pre citlivú pokožku
 • upokojuje pokožku po holení
 • pomáha zastaviť krvácanie po porezaní
 • vydrží rok

Neutralizuje pach vášho potu, ale neupcháva potné žľazy. Nechá vašu kožu dýchať

Pot sám o sebe nezapácha. Cítiť ich až vo chvíli, keď sa dostane do styku s baktériami na pokožke, ktoré sa ním živia a po jeho natrávení vylučujú zapáchajúce látky. Minerál Alunit udržuje vaše podpazušie čisté bez väčšieho množstva baktérií, a tak zabraňuje nepríjemnému telesnému zápachu. Navyše póry sťahuje a tým znižuje produkciu potu. Ale na rozdiel od klasických antiperspirantov bojuje so zápachom aj potom prírodnou cestou.

Použitie : Alunit má formu tuhého kryštálu. Na jeho použitie je potrebné ho opláchnuť pod tečúcou vodou a potom natrieť na pokožku. Po použití ho znovu opláchnite a zatvorte do puzdra.

Telový dezodorant v spreji "Prírodný alunit a šalvia"

Pre milovníkov sprejových dezodorantov máme navyše variant v spreji s vôňou aromatickej Šalvie. Šalvia sa ako liečivá rastlina sa používala už v dávnom Egypte. Teraz tento dezodorant môžete použiť na účinný boj s nepríjemným potom.

Pre milovníkov sprejových dezodorantov máme navyše variant v spreji s vôňou aromatickej Šalvie. Šalvia sa ako liečivá rastlina sa používala už v dávnom Egypte. Teraz tento dezodorant môžete použiť na účinný boj s nepríjemným potom.

 • Bez parfumácie
 • Znižuje tvorbu potu a odstraňuje telesný zápach
 • Vhodné aj pre citlivú pokožku
 • Protizápalové a antibakteriálne účinky
 • Vhodný na cestovanie aj do kabelky

Kryštálový dezodorant Alunit ani variant v spreji neobsahujú škodlivý hliník, alkohol ani parabény. Sú preto zdravotne nezávadné. Používať ich tak môžu tehotné a dojčiace ženy, ale aj ľudia s citlivou pokožkou alebo alergiami. Poradí si s potom na mužskej aj ženskej pokožke. Je spoľahlivým pomocníkom mladých ľudí, športovcov aj žien a mužov v akomkoľvek veku.

Bez alkoholu

Bez parabénov

Bez farbív

Ako to, že dezodorant Alunit je tak účinný?

Obsahuje zložku Potassium alum, čo je forma formu hliníka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v prírode a je uznávaná ako ingrediencie na výrobu prírodnej kozmetiky. Na rozdiel od syntetických alternatív, tento hliník má väčšie molekuly, čo znižuje pravdepodobnosť ich preniknutia cez pokožku, a neupcháva póry, čím umožňuje prirodzené potenie. Alunit je najbezpečnejšou a účinnou alternatívou k tradičným dezodorantom, s ohľadom na zdravie a životné prostredie."

Tento zdroj z prírody má skvelé liečebné a dezodoračné vlastnosti a pre ktoré bol používaný už od nepamäti. Muži ho možno poznajú ako kamenec, potrebnú výbavu holiacich súprav, pretože zastavuje krvácanie. Kamenec sa používa aj ako liečebný prostriedok v tradičnej medicíne ako čínskej, tak aj ajurvéde.

Pôsobí antisepticky a antibakteriálne, preto je v kozmetike tak obľúbený. Do dezodorantov sa pridáva v kvapalnej forme alebo sa používa čistý kus kryštálu ako je tomu u nášho Alunitu.

Ak hľadáte alternatívu a chcete sa starať o svoj komfort a zdravie, siahnite po Alunitu, najbezpečnejšom dezodorante zo samotného zdroja čistej prírody.

S prianím mnohých sviežosti aj pri poriadnom výkone

 

Mgr. Adelina Hessová
Produktový špecialista
Kráľovstvo tianDe

Štítky

Najobľúbenejšie

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202421358x prečítané

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202418656x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .

Cookies

Naša spoločnosť používa súbory cookies na správne fungovanie vášho obľúbeného e-shopu, na prispôsobenie obsahu stránok vašim potrebám, na štatistické a marketingové účely. Kliknutím na tlačidlo prijímam nám udelíte súhlas ich zberom a spracovaním, a my vám poskytneme ten najlepší zážitok z nakupovania.

Vaše nastavenie súborov cookie

Tu máte možnosť prispôsobiť soubory cookie v súladu s vlastnými preferenciami a neskôr nastaviť alebo kedykoľvek vypnúť v pätičke webu.

Technické cookies sú nevyhnutné pre správne fungovanie webu a všetkých funkcií, ktoré ponúkajú.

Personalizáciu prevádzame na základe vami prehliadnutého tovaru. Ďalej potom upravujeme zobrazovaný obsah podľa toho, čo vás zaujíma.

Tieto cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a za pomoci získaných dát potom môžeme zlepšovať zážitok z nakupovania zákazníkom.

Tieto cookies sú využívané reklamnými a sociálnymi sieťami vrátane Googlu na prenos osobných údajov a personalizáciu reklám, aby boli pre vás zaujímavé.