Novinky zo sveta odmien a darčekov na Kráľovstve tianDe!
7. 10. 2024 463x prečítané
Potrebujete poradiť? +421220924490 / info@kralovstvi-tiande.cz
17.10.23 5270x prečítané
Candida je huba, ktorá je prirodzene prítomná v našom tele. Keď sa ale premnoží, vyvoláva kvasinkovú infekciu as ňou spojené značné zdravotné problémy. Pozor na hladujúcu candidu, ktorá nás môže nenápadne ovládať.
Kvasinková infekcia, známa aj ako kandidóza, je častým zdravotným problémom, ktorý postihuje mnoho ľudí, najmä ženy. Tento článok poskytuje ucelený prehľad toho, čo je kvasinková infekcia, jej príčiny, príznaky, liečbu a prevenciu.
Kvasinková infekcia je spôsobená premnožením kvasiniek (najčastejšie druhu Candida albicans) v tele. Kvasinka je huba, ktorá je prirodzene prítomná v našom tele a 80% populácie neškodí. V malom množstve je súčasťou našich úst, črevnej mikroflóry, vaginálnej mikroflóry a kože, bez toho, aby spôsobovala problémy. Problém nastáva, až keď dôjde k narušeniu rovnováhy medzi týmito mikroorganizmami, čo umožňuje kvasinkám nadmerne rásť a škodiť nášmu zdraviu.
Rôzne faktory môžu prispieť k rozvoju kvasinkovej infekcie, vrátane:
Hlavným z faktorov vzniku kandidózy je premnoženie kvasiniek a vyhubenie prirodzenej mikroflóry v orgazme. Kvasinkám sa najviac darí v kyslom prostredí.
Príznaky sa líšia podľa miesta infekcie, ale zvyčajne zahŕňajú:
Kožná kandidóza - napadnutá býva pokožka a oblasti, ktoré často prichádzajú do kontaktu s vodou a vlhkom. Pozor napríklad na vlhkú pokožku hlavy alebo u detí na zaparenú pokožku pod plienkou či mokré plavky.
Kandidóza na slizniciach – prejavom napadnutia slizníc je biely povlak na povrchu. Tento povlak je nebolestivý, bez ďalších príznakov, ako je svrbenie alebo pálenie. Vyskytovať sa môže v ústnej dutine, na jazyku aj v krku.
Vaginálna kandidóza – špecifickým prejavom je biely tvarohovitý výtok, ktorý môže sprevádzať svrbenie. Obvykle sa dostavuje po strese či liečbe antibiotikami, kedy sa mení mikróbiom našich čriev. Prenos je možný aj pohlavným stykom.
Kandidóza však môže postihovať aj iné orgány nášho tela, napríklad močové cesty, pľúca, pažerák.
Diagnóza kvasinkovej infekcie zvyčajne zahŕňa lekársku prehliadku a môže zahŕňať aj laboratórne testy. Povrchová kandidóza sa ľahko diagnostikovateľná pomocou sterov a následného kultivačného steru zo slizníc či kože. Horšie diagnostikovateľná je vnútorná kandidóza, ktorú treba vyšetriť pomocou biopsie.
Liečba závisí od typu a závažnosti infekcie. Bežné liečebné metódy zahŕňajú:
Bez úpravy životosprávy a ďalších opatrení, vrátane doplnkov stravy, sa táto liečba často nejaví ako účinná.
Alternatívnou metódou, ako eliminovať hladinu candidy v tele a pôsobiť na jej vylúčenie z tela je harmonizačná terapia Bicom - biorezonancie, ktorá sa javí ako veľmi účinná. Ide o metódu bez negatívnych účinkov, ktorá je vhodná pre všetkých.
Tieto faktory sú rizikové, pretože v dôsledku nich dochádza k narušeniu mikroflóry organizmu. Mikroorganizmy sa dostanú do nerovnováhy a kvasinky dostanú priestor na premnoženie sa:
Prevencia kvasinkovej infekcie zahŕňa:
Ideálny jedálniček bojujúci proti candie by mal byť zložený predovšetkým z čerstvej zeleniny a menšom množstve ovocia. Vyhýbajte sa potravinám priemyselne spracovaným a chemicky ošetreným. S ovocím to nepreháňajte, obsahuje príliš veľa fruktózy, ktorou sa candida živí.
Zelenina:
Ovocie:
Pitný režim
Vitamíny
Doplnky stravy
Bylinky a semienka
Vyhnite sa kyslotvorným potravinám a nápojom:
Na liečbu kandidózy je potrebné pristupovať systémovo. Kvasinka totiž napadá celý organizmus a treba ju všetku dostať do rovnováhy s ostatnými mikroorganizmami.
Kvasinkové choroby bývajú veľmi nepríjemné a nezdarne liečiteľné. Častokrát sa ale skrýva za prejavy, ktoré nie sú rozpoznané.
Kvasinky vylučujú odpadové látky a tie sú pre telo toxické. Tieto odpadové látky spôsobujú celú škálu závažných ochorení.
Candide sa navyše veľmi darí v kyslom prostredí. V kyslá “pôda” pre ňu znamená rýchlosť, pohyblivosť. Ľahko sa tak šíri do všetkých miest tela, vnútorných aj vonkajších.
Naopak, pokiaľ naše telo bude zásadité, bude candida lenivá, pomalá a málo pohyblivá.
Kandina stojí napríklad za vznikom cýst a nádorov, sú to skládky odpadových látok, ktoré vytvára. Usadzuje sa v črevách, kde vytvára podhubie a obaľuje povlakom črevnú sliznicu. Takto obalená sliznica nemôže vstrebávať vitamíny a živiny. V dôsledku nedostatku týchto živín a minerálov môže dochádzať k rednutiu a vypadávaniu vlasov, k zlej kvalite nechtov aj ku kazivosti zubov.
Kvasinkou napadnuté a nefunkčné črevo sa v dôsledku odráža na kondícii nášho imunitného systému.
V neposlednom rade candida môže ovplyvňovať aj našu náladu. Črevá sa totiž podieľajú aj na tvorbe hormónov. Črevo má vplyv na produkciu „hormónov dobrej nálady“. Pokiaľ je však črevo zanesené kvasinkami, môže vyvolávať aj pocity únavy, úzkosti a depresie.
Pokiaľ vás trápi kandidóza, naozaj sa zamerajte na systematickú liečbu, úpravu jedálnička, hygienické návyky a prípadné preliečenie všetkých členov domácnosti. Jedine dôslednosť a trpezlivosť prináša úspechy.
Nezabudnite, že candida si rada pochutí predovšetkým na sladkom, nenechajte ju, aby vás ovládala.
Novinky zo sveta odmien a darčekov na Kráľovstve tianDe!
7. 10. 2024 463x prečítané
Používate mikrovlnnú rúru? V kuchyni pomôže, zdravie môže uškodiť
1. 10. 2024 127x prečítané
Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe
Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €
Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu
Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty
Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva
Prihlásenie pomocou e-mailu
Ste tu prvýkrát?
Registrácia nového zákazníkaa získajte tretinu kráľovstva k tomu
Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .