Království tianDe

Prekonajte tabu: Ako správna intímna hygiena ovplyvňuje ženské zdravie

08.01.24 1149x prečítané

Správna starostlivosť o intímnu hygienu ako prevencia pred infekciami, prispieva k udržaniu ženského zdravia a dopraje nám pocit sviežosti a komfortu.

ZdieľaťPrekonajte tabu: Ako správna intímna hygiena ovplyvňuje ženské zdravie

Intímna hygiena by mala byť prioritou v starostlivosti o ženské zdravie v akomkoľvek veku. Prispieva k pocitu sviežosti, komfortu a je prevenciou mnohých gynekologických ťažkostí. Sviežosť, čistota a ženské zdravie vedú bez pochyby k zdravému sebavedomiu každej ženy.


5 hlavných dôvodov, prečo intímna hygiena!

V tomto článku sa pozrieme podrobnejšie na 5 hlavných dôvodov, prečo by sa intímnej hygiene mala venovať väčšiu pozornosť a ako si udržať intímne zdravie:

1. Prevencia infekcií a nepríjemných pocitov

Správna intímna hygiena je kľúčom k prevencii pred rôznymi infekciami ako je kvasinková, bakteriálna infekcia a ich prejavy ako je nepríjemné pálenie, svrbenie a zápach. Infekcie môžu spôsobiť nepohodlie, bolesť a môžu mať negatívny vplyv na reprodukčný systém. Je isté, že takéto dlhodobé ťažkosti vedú aj k nízkemu sebavedomiu žien.

2. Udržanie si prirodzeného pH intímnych partií

Intímna oblasť je osídlená mnohými druhmi priateľských mikroorganizmov, ktoré sú dôležité pre udržanie optimálneho, mierne kyslého pH: 3,5-4,5. Pokiaľ sa prirodzené pH naruší, stáva sa ideálnym prostredím na šírenie nepriateľských mikroorganizmov, ktorých premnoženie vedie k vaginálnym infekciám, mykózam či zápalu močových ciest.

Správna hygiena by mala podporovať túto rovnováhu mikrobiomu, čo môže mať pozitívny vplyv na ženské zdravie a prevenciu pred infekciami.

Faktory, ktoré môžu ovplyvniť optimálne pH:
 • životospráva
 • stres, únava
 • menštruácia
 • hormonálna antikoncepcia
 • antibiotiká
 • tehotenstvo, menopauza
 • návšteva sauny, bazénu
 • nevhodná spodná bielizeň
 • nedostatočná či nadmerná intímna hygiena

3. Menopauza a hormonálne zmeny

Nielen s pribúdajúcim vekom ženy prechádzajú hormonálnymi zmenami, ale menopauza je tou zásadnou. Výkyvy hormónov môžu ovplyvniť pH intímnych partií, čo vedie k zvýšenému riziku infekcií. Správna intímna hygiena môže pomôcť s udržaním optimálneho pH a minimalizovať tak riziko nepríjemných ťažkostí v dôsledku menopauzy.

4. Sebavedomie a komfort

Svieži pocit a zdravie intímnych partií má vplyv na celkové sebavedomie ženy. Cítiť sa čisto a sviežo vedie k pocitom pohodlia a istoty. Kvalitné hygienické potreby môžu ženám pomôcť cítiť sa sebaisto.

5. Ochrana pred podráždením

Nesprávne zvolená intímna hygiena môže viesť k podráždeniu a vyvolaniu alergických reakcií. Najmä, ak siahnete po produktoch s parfumáciou alebo agresívnymi zložkami. Nesprávna starostlivosť má tiež vplyv na pH intímnych partií.


Vyhýbajte sa bežným mydlám a sprchovým gélom

Intímna oblasť má špecifické mierne kyslé pH, ktoré je dôležité pre udržanie rovnováhy. Bežné mydlá a sprchové gély mávajú často zásadité pH, ktoré môže túto rovnováhu narušiť. Ich dlhodobé používanie môže viesť k podráždeniu, páleniu a svrbeniu. Špeciálne prípravky chránia naše prospešné mikroorganizmy a jemne sa starajú a minimalizujú riziko infekcií.

Intímne gély majú rovnako kyslé pH ako intímne partie a vďaka šetrným zložkám minimalizujú podráždenie a alergické reakcie. Sú vyvinuté tak, aby boli šetrné k pokožke intímnych partiách aj prospešným mikroorganizmom.


Jemný intímny gél s koloidným striebrom

Intímne partie a citlivú pokožku bezpečne ochránite Jemným intímnym gélom s obsahom antibakteriálneho koloidného striebra. Intímny gél je určený na denné použitie. Pravidelným používaním podporíte prirodzené pH intímnych partií, upokojíte podráždenú pokožku a minimalizujete riziko vzniku vaginálnych infekcií. Budete sa cítiť svieža a sebavedomá.

Jemný intímny gél je vhodný pre ženy, ale aj pre mužov. Je možné ním umývať celé telo i celú rodinu. Je tak šetrný, že je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, bábätká a deti.

 • Pomáha udržať zdravé pošvové prostredie
 • Je prevenciou gynekologických zápalov
 • Udržuje prirodzené pH intímnych partií
 • Neobsahuje mydlo
 • Neutralizuje zápach
 • Je šetrný k citlivej pokožke
 • Určený na denné použitie
 • Bez vône, bez zápachu, netoxický
 • Vhodný pre všetky ženy, tehotné aj dojčiace

Bezpečie a sviežosť vám dodá koloidné striebro

Proti opakovaným gynekologickým infekciám a pocitom diskomfortu skúste Intímny gél s koloidným striebrom. Jemne sa stará o pokožku a pošvové prostredie pomocou koloidného striebra, ktoré má antibakteriálne účinky a bojuje proti kvasinkám a plesniam.

Koloidné striebro je účinná prírodná ingrediencia, ktorá podporuje imunitu, bojuje proti šíreniu vírusov, baktérií a plesní. Má priaznivé účinky na hojenie rán a regeneráciu. Je obsiahnuté v Jemnom intímnom géle. Neutralizuje zápach a uľavuje od nepríjemných pocitov.

Kyselina mliečna a výťažky z bylín regenerujú pokožku a udržujú jej prirodzené pH

Tea Tree oil

Tea tree olej má upokojujúce a antiseptické účinky. Príjemne osviežuje pokožku intímnych partií. Hrá dôležitú úlohu v starostlivosti o kožu.

Kyselina mliečna

Podporuje kyslé prostredie intímnych partií, udržuje prirodzené pH a podporuje rast potrebných laktobacilov. Navyše má zvlhčujúce a hydratačné účinky.

Aloe pravá

Liečivá bylina upokojuje podráždenú pokožku, hydratuje, vyživuje a zanecháva pokožku jemnú a hladkú.

Šalvia lekárska

Šalvia obsahuje veľké množstvo vitamínov, ktoré tonizujú a regenerujú pokožku. Veľmi dobre potláča nepríjemný zápach.

Nezabudnite, že správna intímna hygiena je kľúčovým faktorom pre udržanie ženského zdravia. Dodržiavanie základných zásad starostlivosti a používania vhodných produktov môže prispieť k minimalizácii rizika spojených s vaginálnym zdravím ak udržaniu celkového pohodlia a vášmu pocitu sviežosti.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434756x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423955x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .