Království tianDe

Ako umyť auto a posilniť tým lásku partnera k tianDe?

26.08.23 462x prečítané

Vaše auto sa bude blýskať ako nové. Predstavíme vám kráľovské tipy s ktorými sa umývanie auta stane vašou vášňou. Miesto umývačky siahnite po ekologických pomocníkoch.

ZdieľaťAko umyť auto a posilniť tým lásku partnera k tianDe?

Muži bývajú na svoje autá hákliví. Často sa radi zhostí aj ich umývanie, len aby sa ich miláčikom nič nestalo. Ukážte im, že ich roky zabehnuté postupy nie sú možno tak efektívne, ako si mysleli. Nech už u vás doma umýva auto ktokoľvek, zapojte do tejto činnosti moderné technológie. Nebudete potrebovať chémiu a všetko pôjde ľahšie, než ste zvyknutí . Stačí pár špeciálnych utierok z mikrovlákna a špiny aj prachu sa zbavíte jedným až dvoma ťahmi. Tento spôsob je ideálny aj pre ľudí s alergiami alebo astmou. Utierky totiž prach uzamknú vo vnútri, takže nepoletuje všade naokolo. Tak žiadne výhovorky, ide sa čistiť.

Čo budete na umývanie auta potrebovať

Čistú vodu a utierky z mikrovlákna , ktoré sa vyrábajú z polyamidu a polyesteru. Tieto materiály dokonale absorbujú tuky aj tekutiny. Vďaka špeciálnej väzbe pohltí nečistoty aj prach bez toho, aby ste používali akúkoľvek chémiu. Nezostane za vami cestička špinavej vody ani oblak zvíreného prachu, pretože ich mikrovlákno uzamkne vo vnútri. Zároveň je jemnejší ako vlákno hodváb a 100x tenší ako ľudský vlas. Takže sa nemusíte báť, že by ste utierkami auto poškriabali. Mikrovlákno zotrie nečistoty, naleští plochy a zanechá autolak neporušený. Pokiaľ sa chcete o mikrovlákne dozvedieť viac, prečítajte si tento článok .

Keď umývate auto mikrovláknom, nepotrebujete žiadne čistiace prostriedky. Keby vám ale predsa len chýbala pena, použite náš oriešok . Dajte pár kvapiek do vedra so studenou vodou. Prípravok krásne pení a obsahuje prírodné saponíny, ktoré majú podobné účinky ako mydlo. Mydlový oriešok zmäkčuje pokožku, takže ho môžu používať aj ľudia s citlivou pokožkou. Viac sa o ňom dočítate tu.

Čo na umývanie auta s orieškom hovorí naša zákazníčka Zuzana

Dnes som išla umývať auto. Naklusala som do garáže za svojou drahou polovičkou, nech mi požičia nejaký špeciálny prostriedok na umývanie auta. Hovoril, že nemá, a nech počkám do zajtrajška, že kúpi. Ja som ale nechcela čakať a napadlo ma umyť auto orieškom. 😊 Naliala som si do vedierka pár kvapiek, rozriedila vodou a začala som umývať auto. Dráha polovička sa samozrejme smiala a podpichovala ma slovami typu: to si robíš srandu? Umývaš s tým riad a vytieraš podlahu a teraz s tým umývaš auto?!! No ako chceš, budeš to mať samý fľak. A samozrejme že NIE 👌. Auto sa len leskne a už viem, že po ňom nikdy žiadny prostriedok chcieť nebudem. 😍

Začnite interiérom auta

Pripravte si vedierko s čistou vodou, jednu zelenú, dve oranžové a jednu fialovú utierku z mikrovlákna. Zbaví vaše auto prachu, špiny a vyleští interiér tak, že z neho nebudete chcieť odísť. Ak radi upratujete vnútro s penou, nakvapkajte do vody trochu mydlového orieška.

 1. Vyberte z auta všetko, čo sem nepatrí
  Nech vám pri upratovaní nič neprekáža. Vyhádžte staré papiere, odstráňte košík na nákup, matrac pre psa, zabudnuté fľaše atď.
 2. Vyberte koberčeky a auto najskôr vysajte
  Nezabudnite na švy sedačiek, podlahy alebo prahy dverí.
 3. Vezmite zelenú utierku a hladkú stranu utrite všetok prach
  Z palubovej dosky, kľučiek, prahov dverí, priestor okolo radiacej páky. Vďaka elektrostatickému náboju sa prach na utierku nachytá a tá ho pohltí. Nebude víriť všade naokolo.
 4. Teraz prichádza na rad oranžovej utierky
  Jednu utierku navlhčite a umyte s ňou všetky koženkové, kožené, plastové aj čalúnené plochy. Suchou oranžovou utierkou potom nalaštite strieborné a chrómované časti interiéru (priestor okolo budíkov a pod.)
 5. Umyte vnútornú stranu okien
  Tu záleží, ako veľmi sú špinavé. Na hrubšie nečistoty použite mokrú zelenú utierku. Na bežne zašpinené okná stačí mokrá fialová. Nemusíte sa báť, štruktúra utierok zbiera iba nečistoty. Vaše okná zanechá bez škrabancov. Doleštite ich suchou fialovou utierkou .

Fialová utierka očami našej zákazníčky Gabriely:

Včera som sa konečne dostala na umývanie auta. Použila som našu novú super utierku z mikrovlakna - fialovú, určenú na umývanie skiel 😏. No paráda. Len s vodou, bez akýchkoľvek prípravkov. Nenecháva chĺpky, ani šmuhy. Auto je umyté raz dva.


Vnútro auta máme hotové. Ideme ho umývať zvonku

Pripravte si vedierko s čistou studenou vodou, mydlový oriešok a utierky z mikrovlákna . Opäť budete potrebovať 2 zelené utierky: jednu mokrú na čistenie a jednu suchú na leštenie. Potom ešte jednu oranžovú a fialovú utierku. Obe sa používajú suché.

Až domyjete interiér auta, preperte všetky utierky v ruke pod tečúcou vodou. Veľmi rýchlo schnú, takže kým auto namydlíte, budú pripravené na ďalšie čistenie. Celé auto potom vyčistíte 2 zelenými, 2 oranžovými a jednou fialovou utierkou.

 1. Namočte celé auto hadicou alebo wapkou
  Nezabudnite na kolesá a priestor za nimi.
 2. Do vedierka so studenou vodou pridajte lyžicu orieška
  Mydlový oriešok najlepšie čistí v kombinácii so studenou vodou.
 3. Celé auto napeňte a nechajte oriešok chvíľu pôsobiť
  Presvedčte sa, že na aute nezostal žiadny piesok ani kamienky. Zelenou utierkou potom namydlite plochu celého auta. Mydlový oriešok ani pri dlhšom pôsobení nezanecháva šmuhy, takže ho nechajte chvíľu pracovať.
 4. Masku auta vyčistite navlhčenou zelenou utierkou
  Zelenú utierku otočte a hrubou stranou vyčistite masku auta. Nebojte sa, štruktúra mikrovlákna je veľmi jemná, takže laku nič neurobí. Ľahko odstráni mušincov a ďalšie usadené nečistoty.
 5. Teraz auto dôkladne opláchnite
  Prípadné nečistoty stiahnite mokrou zelenou utierkou.
 6. Suchou zelenou utierkou vyleštite lak
  Hladkou stranou zelenej utierky vyleštite lak na aute, nech zase krásne žiari.
 7. Oranžovou utierkou vyleštite chrómované a nerezové plochy
  Kľučky, lišty, logo značky atď.
 8. Fialovú už len nablýskajte sklá a svetlá
 9. Teraz máte auto ako zo salónu

Fialovú utierku si kúpte aj do auta a vozte všade so sebou . Behom pár sekúnd s ňou krásne vyleštíte zapatlané, špinavé alebo zahmlené čelné sklo.

Štítky

Najobľúbenejšie

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

Konečne vám ich môžeme prezradiť! 2 novinky kráľovských rozmerov

15. 1. 202434749x prečítané

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

Kúzlo prírody pre ťažké, opuchnuté a unavené nohy? Poznáme recept

8. 1. 202423955x prečítané

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej…Najväčší predajca kvalitných
produktov tianDe

Doprava zadarmo pri nákupe
nad 60 €

Darčeky na nákup nad 40 €
podľa vášho výberu

Pravidelné zľavové akcie
a súťaže o produkty

Staňte sa súčasťou nášho kráľovstva

#kralovstvi_tiande_official

Staňte sa kráľovnou

a získajte tretinu kráľovstva k tomu

Pridajte sa do klubu tianDe kráľovien.
Zaregistrujte sa a zadarmo dostanete
VIP kartičku s tianDe ID, s ktorou máte
kedykoľvek všetky produkty o 1/3 lacnejšie .